stacja bytom ostatni raz
AktualnościLifestyle

Spacer tematyczny „Stacja Bytom ostatni raz”

Kongres Ochrony Zabytków zaprasza na spacer tematyczny „Stacja Bytom ostatni raz”, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Spacer tematyczny „Stacja Bytom ostatni raz” odbędzie się 20 sierpnia – w sobotę, o godzinie 10:00 na Dworcu PKP Bytom. Gośćmi specjalnymi będą – Krzysztof Soida – autor publikacji kolejowych, historyk i znawca górnośląskich kolei i Mariusz Senderowski z Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Spacer tematyczny „Stacja Bytom ostatni raz”

To będzie już taki trzeci spacer tematyczny z Kongresem Ochrony Zabytków. Tym razem spacerowicze będą mogli udać się na stację główną w naszym mieście – po raz ostatni przed jego przebudową. Na wędrówce poznamy historię bytomskiego węzła kolejowego, jego znaczenie w historii gminy i regionu, a także zobaczymy cenne obiekty i detale bytomskiej stacji. Organizator i goście specjalni opowiedzą również o istniejących i nieistniejących budynkach.

Dowiemy się także co nie co o tym, do czego służył „peron polski”, co to jest „Fliegender Schlesier” i dlaczego nastawni Bt jest wyjątkowo cennym zabytkiem. Poznamy również wyjątkowość stacji Bytom Karb Wąskotorowy wraz z zapleczem technicznym, gdzie swoją działalność prowadzi Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Gośćmi specjalnymi będą – Krzysztof Soida – autor publikacji kolejowych, historyk i znawca górnośląskich kolei i Mariusz Senderowski z Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu: https://fb.me/e/5kqcoUFD4.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.