Pijany kierowca chciał przekupić bytomskich policjantów
Aktualności

Pijany kierowca chciał przekupić bytomskich policjantów

Pijany kierowca zatrzymany przez bytomskich policjantów, chciał ich przekupić. Myślał, że dzięki łapówce mundurowi odstąpią od podjętych czynności przeciwko niemu.

Bytomscy policjanci z „trójki” zatrzymali 30-latka, który jechał pod prąd. Jak się okazało kierowca był pijany i wiedząc, co może mu grozić zaczął przekupywać policjantów łapówką. Dzięki niej myślała, że uniknie kary za te przestępstwo, jednak mundurowi nie dali się przekupić.

Pijany kierowca chciał przekupić bytomskich policjantów

W minioną niedzielę – około godziny 2:30, w nocy w centrum Bytomia patrol pełnili policjanci z „trójki”. Zatrzymali oni kierowcę samochodu osobowego marki Audi A3, który jechał pod prąd. Podczas kontroli okazało się, że 30-latek jest pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu go alkomatem – urządzenie wskazało 1,5 promila. Gdy mężczyzna zorientował się co może mu grozić, zaproponował mundurowym po 200 złotych za odstąpienie od czynności policyjnych. Łapówkarz trafił do policyjnej celi, a później doprowadzano go do prokuratury – tam usłyszał zarzuty. Prokurator wydał jednocześnie postanowienie o wpłaceniu przez podejrzanego 10 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Nie dość, że 30-latek odpowie za przestępstwo drogowe, to dodatkowo będzie musiał tłumaczyć się przed sądem za próbę przekupstwa policjantów – za co może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Źródło informacji: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.