Spacer po Szombierkach już w najbliższy weekend
AktualnościKultura

Spacer po Szombierkach już w najbliższy weekend

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Projekt Familoki 3.0. Tym razem będziemy mogli wybrać się na „Spacer po Szombierkach”.

Zapraszamy na następne spotkanie z cyklu Projekt Familoki 3.0 sfinansowany z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 12 czerwca, o godzinie 15:00 odbędzie „Spacer po Szombierkach”.

Familoki zapraszają na „Spacer po Szombierkach”

Szombierki to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Bytomia. Wieś w XIX wieku przekształcono w osadę przemysłową, a w środku niej powstał pałac Karola Goduli. Jakie są legendy o Goduli? Kim był śląski Kopciuszek? Na te pytania poznacie odpowiedzi na historycznym spacerze już w niedzielę. Na spotkaniu zobaczymy między innymi domki fińskie, familoki i bloki oraz wybierzemy się na wycieczkę wokół EC Szombierki z Bytomskim Detektywem Historycznym.

Zbiórka o godzinie 15:00, w niedzielę – 12 czerwca na ulicy Kosunierów 30 w Bytomiu pod Elektrociepłownią Szombierki. Wycieczka będzie trwać około dwóch godzin, a wstęp na nią jest bezpłatny. Organizatorem jest Klaster Innowacji Społecznych.

Więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu: https://fb.me/e/1LB0JYWjD.

Zdjęcie: Wydarzenie FB Spacer po Szombierkach

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.