Spacer po Parku Śląskim z Muzeum Górnośląskim
Na zdjęciu rzeźba Tadeusza Sadowskiego Dziewczyna z kwiatem, ok. 1965 (zdj. U. Mikoś)
AktualnościKultura

Spacer po Parku Śląskim z Muzeum Górnośląskim

W zbliżający się weekend będziemy mogli wybrać się na spacer po Parku Śląskim razem z Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

„Szlakiem rzeźb”, czyli spacer po Parku Śląskim wspólnie z bytomską placówką kulturalną. Spacer odbędzie się już w najbliższą niedzielę – 28 sierpnia, o godzinie 11:00. Po rzeźbach oprowadzi was Urszula Mikoś z Działu Sztuki Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Spacer po Parku Śląskim z Muzeum Górnośląskim

Na stałe w krajobraz Parku Śląskiego wpisały się takie rzeźby jak dziewczyna z kwiatem, foki, pelikany i fontanna ryb – znacie je? Jeśli nie, to na pewno poznacie je na spacerze razem z Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Autorem tych rzeźb jest Tadeusz Sadowski. Będziemy mogli także poznać historię „Galerii Rzeźby Śląskiej” i poszerzyć wiedzę na ten temat.

Na terenie śląskiego parku znajduje się około 50 rzeźb, które wykonana z różnorakich materiałów i w rozmaitych stylach. Oprócz dzieł Tadeusza Sadowskiego – z wyboru bytomianina, będziemy mieli szansę zerknąć na rzeźby Anny Dębskiej. Zobaczymy również i poznamy historię wystaw z lat pomiędzy 1963, a 1978 rokiem w Chorzowie.

Spacer potrwa około dwóch godzin, a miejscem spotkania będą okolice przystanku tramwajowego Parku Śląski Wejście Główne przy nieczynnej fontannie zdobionej dwoma pylonami.

Źródło informacji, zdjęcie: MGB

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.