AktualnościKultura

Spacer archeologiczny po bytomskim rynku i okolicach w średniowieczu

Kolejny spacer archeologiczny tym razem po bytomskim rynku i okolicach w średniowieczu organizuje Muzeum Górnośląskie w Bytomiu.

Spacer archeologiczny odbędzie się w najbliższą niedzielę – 19 czerwca, o godzinie 12:30 – zbiórka przy Placu Jana III Sobieskiego 2. Wydarzenie potrwała około półtorej godziny. Między innymi dowiemy się gdzie powstał i jak wyglądał Zamek w Bytomiu.

Spacer archeologiczny po bytomskim rynku i okolicach w średniowieczu

Na spacerze dowiemy się gdzie stał i jak wyglądał Zamek w Bytomiu oraz jaki miał układ średniowieczny bytomski rynek. Z tego okresu zachowały się przekazy źródłowe, ale placówka nie posiada żadnych ówczesnych rycin. Ciekawostką jest fakt, że w XIII wieku prawa miejskie Bytomiowi nadał książę raciborsko-opolski Władysław. Dzięki przeprowadzonym badaniom archeologiczny, co nie co mogliśmy się dowiedzieć o tajemnicach naszego miasta w średniowieczu. Wyniki badań pozwalają sprawdzić jak wyglądał obraz średniowiecznego miasta.

Data: 19.06.2022
Godzina: 12:30
Czas trwania: 1h 30 min
Prowadzenie: Dorota Podyma
Miejsce zbiórki: Plac Jana III Sobieskiego 2
Wstęp: 2 złote

Spacer archeologiczny po bytomskim rynku i okolicach w średniowieczu Źródło informacji, zdjęcie: Muzeum Górnośląskie Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.