Ruch kołowy ponownie zawitał na ulicę Strzelców Bytomskich II
Aktualności

Ruch kołowy ponownie zawitał na ulicę Strzelców Bytomskich II

Zakończyła się inwestycja drogowa, która miała miejsce na ulicy Strzelców Bytomskich II w Bytomiu. W tej lokalizacji ponownie zawitał ruch kołowy.

Przypomnijmy, że ulica Strzelców Bytomskich II to łącznik pomiędzy ulicą Szymały, minirondem, a ulicą Długą i Hlonda. Lokalizacja ta pozwala ominąć ruchliwą DK 11 – dlatego jest tak kluczowa dla mieszkańców osiedla generała Ziętka. Remont był potrzebny, bo jej stan nie należał do najlepszych.

Ruch kołowy ponownie zawitał na ulicę Strzelców Bytomskich II

Ruch kołowy zawitał, ale wykonawca nadal prowadzi prace zieleniarskie na bytomskiej ulicy, ale spokojnie. To nie będzie miało żadnego wpływu na ruch drogowy. Dziś 10 maja – ulica Strzelców Bytomskich II została otwarta. Warto tutaj wspomnieć fakt, że inwestycja zakończyła się dwa miesiące przed terminem.

– Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki przekazaniu dodatkowych środków, jakie udało się wyasygnować z budżetu miasta w 2021 roku – mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda. – Dobre warunki atmosferyczne umożliwiły wykonanie wszystkich prac, a także przeprowadzenie odbiorów, dzięki czemu dwa miesiące przed terminem zakończenia prac, ulica Strzelców Bytomskich II została dopuszczona do ruchu – podkreślił wiceprezydent Michał Bieda.

Kluczowa inwestycja drogowa dla mieszkańców osiedla Ziętka

Wyremontowany odcinek 222 metrów łączy dwie istotne ulice na osiedlu Ziętka, ale w tym miejscu znajdują się również miejsca parkingowe, a sama droga pozwala dojechać do bloków znajdujących się przy ulicy Szymały.

Za wykonanie zadania inwestycyjnego była odpowiedzialna firma Drogopol z Katowic. Co zostało wykonane w ramach inwestycji drogowej? Między innymi:

  • drenaż i koryto drogi wraz z podbudową tłuczniową,
  • wymiana krawężników,
  • wykonano warstwę podbudowy mineralnej, warstwę wiążącą i ścieralną z betonu asfaltowego,
  • uporządkowano miejsca postojowe,
  • nowe nasadzenia zieleni,
  • nowe oznakowanie pionowe,
  • posprzątano drogę przed dopuszczeniem do ruchu.

Przy minirondzie oraz przy skrzyżowaniu z ulicą Szymały będzie odtworzone oznakowanie poziome w ramach umowy z wykonawcą, który realizuje kompleksowo inwestycje związane z odtworzeniem oznakowania poziomego na wszystkich drogach w Bytomiu. Inwestycja kosztowała ponad 567 tysięcy złotych.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.