PUP Bytom: Kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy
Aktualności

PUP Bytom: Kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy

Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu zaprasza wszystkich bezrobotnych obywateli Ukrainy przebywających na terenie naszego miasta, na kurs języka polskiego.

Już w czerwcu jednostka Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu uruchamia szybki kurs języka polskiego dla Ukraińców, którzy przebywają na terenie naszego miasta. Kurs jest dla osób, które zdecydowały się zarejestrować w Urzędzie Pracy jako osoby bezrobotne.

PUP Bytom: Kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy

PUP zaprasza na kurs już od 1 czerwca, który będzie trwał 60 godzin w tygodniu: trzy dni i trzy godziny. Jest możliwość uruchomienia dodatkowych kursów, ale to wszystko jest uzależnione od liczby chętnych. Języka polskiego nauczą was lektorzy z Mega Centrum Rozwoju.

– W wielu przypadkach przeszkodą w zatrudnianiu obywateli Ukrainy, jest ich brak znajomości języka polskiego. Nawet do prac niewymagających dużych kwalifikacji, niezbędna jest komunikacja. Dlatego też nasza propozycja skierowana jest do osób, które w krótkim czasie chcą nauczyć się mówić po polsku – mówił Grzegorz Tomczak, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.