Powrót hulajnóg Bolt z nowym modelem do Bytomia
AktualnościLifestyle

Powrót hulajnóg Bolt z nowym modelem do Bytomia

Mówimy „cześć i czołem” ponownie hulajnogom elektrycznym Bolt, które wróciły do Bytomia z całkiem nowym modelem tych jednośladów.

W mieście ponownie możemy korzystać z hulajnóg Bolt. Firma wprowadziła na rynek całkiem nowy model jednośladów – Bolt 4, którymi mogą się cieszyć już bytomianie. Przypomnijmy, że pierwsze hulajnogi pojawiły się w marcu ubiegłego roku.

Powrót hulajnóg Bolt z nowym modelem do Bytomia

Elektrycznymi jednośladami bytomianie mogą poruszać się po dzielnicach Bytomia – Śródmieściu, Rozbarku, Łagiewnikach i Szombierkach. Hulajnogę wypożyczamy zazwyczaj na minuty w specjalnej aplikacji, a jedna minuta przejażdżki kosztuje 50 gr. Teraz możemy cieszyć się nowym modelem Bolt 4, który nie tak dawno wszedł na rynek.

Bolt 4

Nowy model zaprojektowała ekipa inżynierów platformy, a grupa Bolt odpowiada bezpośrednio za produkcję oraz zaopatrzenie w specjalne części. Te generacje hulajnóg nadają się do użytku przez 60 miesięcy, a jej wszystkie części w pełni nadają się do recyklingu. Bolt 4 jest lżejszy w przeciwieństwie do pozostałych, bo waży zaledwie 22 kilogramy. Dzięki takiej kombinacji jednoślad jest bardziej stabilny i bezpieczniejszy.

– Edukacja i rozmowy z przedstawicielami miast na każdym etapie prowadzenia wypożyczalni to kluczowe elementy naszej działalności. Dopasowujemy nasze operacje do potrzeb lokalnej społeczności, wprowadzamy konieczne ograniczenia w zakresie prędkości jazdy i parkowania. Naszym celem jest zwiększenie mobilności mieszkańców miast poprzez udostępnianie innowacyjnych metod transportu, mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne – mówił Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

W jaki sposób możemy skorzystać z hulajnóg Bolt?

Jeśli chcemy skorzystać z hulajnóg elektrycznych Bolt – należy ściągnąć specjalną aplikację na telefon. Aplikacja jest dostępna na systemy Android – Google Play i iOS – App Store. Jednoślad odblokowujemy za pomocą kodu QR znajdującym się na kierownicy urządzenia. Przed pierwszą jazdą – użytkownicy będą musieli zapoznać się z instrukcją i wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz parkowania hulajnogi.

Regulamin korzystania z elektrycznego jednośladu

Regulamin i zasady bezpieczeństwa korzystania z elektrycznych hulajnóg Bolta, należy:

 • korzystać z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
 • jeździć tylko w dozwolonych miejscach,
 • jeździć w linii prostej i unikać ostrych zakrętów,
 • nie korzystać z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,
 • nie korzystać z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,
 • korzystać z hulajnogi samemu – hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Strefa parkowania i jeżdżenia w Bytomiu

Użytkownicy hulajnóg mogą nimi podróżować po Śródmieściu, Szombierkach, Rozbarku i Łagiewnikach. Jednoślady należy parkować między innymi przy stojakach rowerowych i wzdłuż budynków – tak by nie stwarzały zagrożenia dla innych użytkowników ruchu drogowego. Hulajnogi parkować możemy w ścisłym centrum miasta na ulicach:

 • Dworcowej,
 • Moniuszki – od ulicy Powstańców Warszawskich do ulicy Jagiellońskiej,
 • Gliwickiej,
 • Jainty,
 • Sądowej,
 • Krakowskiej – od Rynku do ulicy Korfantego,
 • przy Rynku,
 • przy pl. Kościuszki – tylko w wyznaczonych miejscach.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.