Przedłużono bon turystyczny do 2023 roku
AktualnościLifestyle

Przedłużono bon turystyczny do 2023 roku

Sejm podjął decyzję o tym, aby bon turystyczny przedłużyć do 2023 roku. Do kiedy możemy go wykorzystać i dla kogo on jest przeznaczony?

Przyjęto zmiany w projekcie ustawy o „Polskim Bonie Turystycznym”, który obowiązuje już od sierpnia 2020 roku. Teraz wydłużono termin jego wykorzystania do 31 marca 2023 roku. Jeżeli taka zmiana nie miałaby miejsca, to bon można by było wykorzystać tylko do 30 września 2022 roku.

Przedłużono bon turystyczny do 2023 roku

– Potrzeba przedłużenia programu Polskiego Bonu Turystycznego do końca marca 2023 r. zrodziła się na podstawie analiz dotychczasowego stopnia wykorzystywania przez rodziny środków, które lokowane u przedsiębiorców i organizatorów pożytku publicznego stymulują rozwój gospodarczy. Sygnalizowaliśmy potrzebę utrzymania w polskim porządku prawnym rozwiązań mających obopólne korzyści – odciążających budżety polskich rodzin oraz wspierających przedsiębiorców turystycznych dotkniętych skutkami pandemii – powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Co wiemy na temat bonu turystycznego?

Bon turystyczny w Polsce przeznaczono dla dzieci do 18. roku życia, a jego kwota wynosi 500 złotych. Można go aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeżeli jeszcze go nie aktywowałeś, to masz szansę jeszcze to zrobić na PUE ZUS. Instrukcja aktywacji jest dostępna na stronie internetowej Polskiego Bonu Turystycznego.

Kolejne 500 złotych ze świadczenia przysługuje dzieciom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności, co łącznie daje kwotę za świadczenie – 1000 złotych. Aktywacja jest możliwa poprzez indywidualne konto osoby uprawnione do świadczenie w swoim profilu PUE ZUS.

Z tego świadczenia możemy opłacić naszym dzieciom nocleg, ferie, wakacje czy też wycieczki jednodniowe. Dotyczy to też szkolnych wycieczek, zimowisk czy półkolonii. Do września z świadczenia skorzystało aż ponad 6,2 mln dzieci.

Źródło informacji: TVS

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.