Polonia Bytom poznała sparingowych rywali
AktualnościSport

Polonia Bytom poznała sparingowych rywali

Polonia Bytomia miał dobrą końcówkę rundy jesiennej i zajmuje w tabeli III ligi 3. Czas, aby poznała swoich sparingowych rywali podczas przerwy zimowej.

Drużyna Polonia Bytom podczas rundy jesiennej zdobyła 36. punktów i zajmuje trzecie miejsce ligi 3. Aktualnie piłkarze wypoczywają na urlopach, ale już za niedługo wracają do gry. Pierwsze mecze sparingowe rozegrają już w styczniu. Poloniści poznali już swoich sparingowych rywali.

– Patrząc na cały przebieg tego okresu, trzecie miejsce należy uznać za sukces. Drużyna po początkowej fazie sezonu była w dołku, z którego później udało się na całe szczęście wydostać. Zaczęliśmy punktować, wróciliśmy na dobre tory, czego dowodem było 8 zwycięstw z rzędu. Seria pozwoliła nam znów zameldować się na podium i ponownie realnie myśleć na wiosnę o czymś więcej – mówił Kamil Rakoczy, trener Polonii Bytom.

Polonia Bytom poznała sparingowych rywali

Zespół szkoleniowców przygotował 8 sparingów dla zawodników Polonii Bytom podczas zimowej przerwy. Niebiesko-czerwoni zagrają z zespołami z Fortuna 1 ligi, jak i z czołowymi drużynami z III i IV ligi. Pierwsze mecze zawodnicy stoczą z drużynami z Ekstraklasy, czyli Odrą Opole oraz Skrą Częstochową. Poloniści zagrają również z drużynami III ligi, mowa tutaj o Lechii Tomaszów Mazowiecki czy Stal Stalowa Wola. Zawodnicy bytomskiego klubu sprawdzą formę drużyn być może przyszłych III-ligowców, a aktualnie liderów IV ligi (rezerw Ekstraklasy) Wisły Płock oraz Rakowa Częstochowa.

Kolejne sparingi kontrolne Polonia Bytom rozegra we Wrocławiu z czołowymi drużynami III ligi – Zagłębie II Lubin oraz Ślęzy Wrocław (gospodarz spotkania). Siedem dni po zaplanowanym spotkaniu kontrolnym, zawodnicy rozegrają finał Pucharu Polski Podokręgu Bytom z Orłem Miedary – 5 marca, a później zaczną zmagania domowe meczem z Wartą Gorzów Wielkopolski – 12 marca.

Pierwszy mecz będzie 15 stycznia 2022 roku, gdzie Poloniści zmierzą się z pierwszoligowym klubem Skra Częstochowa.

Terminarz spotkań sparingowych Polonii Bytom

  • 22 stycznia 2022r. (Opole): Odra Opole (Fortuna 1 Liga) – Polonia Bytom;
  • 28 stycznia 2022r. (Myszków): Polonia Bytom – Lechia Tomaszów Mazowiecki (III liga);
  • 29 stycznia 2022r. (Bytom-Miechowice): Polonia Bytom – Wisła II Płock (IV liga);
  • 5 lutego 2022r. (Stalowa Wola): Stal Stalowa Wola (III liga) – Polonia Bytom;
  • 12 lutego 2022r. (Bytom-Miechowice): Polonia Bytom – Raków II Częstochowa (IV liga);
  • 19 lutego 2022r. (Bytom-Miechowice): Polonia Bytom – Warta Zawiercie (IV liga);
  • 25 lutego 2022r. (Wrocław): Polonia Bytom – Ślęza Wrocław – Zagłębie II Lubin (III liga).

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.