anioły wolontariatu
Aktualności

Anioły Wolontariatu rozdane

Gala Anioły Wolontariatu odbyła się wczoraj – 8 grudnia, a co za tym idzie – rozdano również wyróżnienia dla osób angażujących charytatywnie i wspierają innych.

Anioły Wolontariatu to gala, w której możemy wyróżnić i nagrodzić osoby, które są bezinteresowne, zaangażowane w działalność na rzecz drugiego człowieka i wierzą w to, że choć pomoc jednej osobie nie zbawi i nie pomoże całemu świat to może odmienić jego życie. Laureatką tegorocznej statuetki jest Anna Dziadek – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi.

Anioły Wolontariatu rozdane

Tegoroczną laureatką statuetki Anioły Wolontariatu została Anna Dziadek – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. Pani Anna od wielu lat angażuje się w ogromnie pojętą działalnością społeczną. Jest założycielką i prowadzącą Szkolnego Klubu Wolontariatu. Działanie klubu skupia młodzież zainteresowaną ideą wolontariatu.

– Nagroda to dla mnie duże wyróżnienie i zaszczyt, lecz chcę podkreślić, że nie byłoby jej, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Bo to, co w wolontariacie jest najpiękniejsze to spotkanie z drugim człowiekiem – mówiła Anna Dziadek, laureatka Anioła Wolontariatu.

Niezawodna i pomocna Anna Dziadek

Nauczycielka z bytomskiej szkoły jest aktywistką Polskiej Akcji Humanitarnej, w ramach której podjęła się wraz z młodzieżą prowadzenia w szkole Sklepiku Przyjaciół Polskiej Akcji Humanitarnej. Pieniądze, które tam uzyskają przekazywane są na rzecz budowy szkół, pomocy dydaktycznych, studni, ujęć wody w krajach Południa. Pani Anna również prowadziła działania edukacyjne oraz zbiórkę pieniędzy w ramach akcji:

  • Zamiast kwiatka niosę pomoc,
  • Świat bez głodu,
  • Studnia dla Południa,
  • Zróbmy Pokój,
  • Akcja Edukacja.

Nauczycielka w pracy z dziećmi i młodzieżą przykłada ogromną uwagę do tego, by już od najmłodszych lat wzbudzać w nich empatię, ciekawość świata i drugiego człowieka. Zachęca ich też do odkrywania swoich talentów.

– Widzę, jak moi uczniowie się rozwijają, do jakich gestów są zdolni, to pięknie i wzruszające, kiedy widzę, jak w młodych sercach budzi się dobro i płynie w świat – mówiła pani Anna.

Akcje zorganizowane przez laureatkę Anioły Wolontariatu

Laureatka tegorocznej statuetki zorganizowała wolontariuszy i dołączyła się do akcji Mleko dla Aleppo dla dzieci i matek karmiących. Aktualnie jest w trakcie przygotowania sianek wigilijnych, które wraz z wolontariuszami będzie rozdawać w czwartą niedzielę adwentu w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zebrane pieniądze z tej akcji będą wsparciem w ramach zbiórki „Zdążyć przed zimą – pomoc dla głodujących i opuszczonych w syryjskim mieście Tartus”. Pani Dziadek zorganizowała w szkole akcję charytatywną „Podziel się ciepłem” razem z Siostrami Elżbietankami z Rudy Śląskiej – Orzegowa. Działania akcji polegały na zbiórce ciepłych skarpet dla bezdomnych.

Nominacje do statuetki Anioły Wolontariatu

Pośród tegorocznych kandydatów do statuetki znalazły się takie osoby jak:

  • Elżbieta Winczakiewicz ze Stowarzyszenia Wspólnoty Amazonek „Ostoja”,
  • Ewa Nazarowska współzałożycielka Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz Świetlicy Terapeutycznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej,
  • prezeska Stowarzyszenia Żeglarzy Niepełnosprawnych w Bytomiu,
  • harcmistrz Krystyna Żydowicz z ZHP Hufiec Bytom,
  • Anna Giermak-Grodzińska, pedagog związana ze Szkołą Podstawową nr 28, wychowawca w Ośrodku Wsparcia Dziennego, założycielka i aktywna działaczka Szkolnego Koła Wolontariatu.

Atrakcje podczas gali

Podczas gali mogliśmy zobaczyć pokazy artystyczne przygotowane przez młodzież, która szlifuje swoje talenty w MDK nr 1. Uczestnicy gali mogli zobaczyć „Małą anielską zadymkę” w wykonaniu zespołu tanecznego Halucynacje z pracowni Magdaleny Futrzyk oraz Teatru Małe Earto z pracowni Danuty Szymczyk.

Swój wkład w widowisko mieli również uczestnicy zajęć plastycznych z pracowni Elizy Flaszewskiej, ale i również wokalistki Weronika Kowolik, Aleksandra Markwica oraz Danuta Ungier. Nie mogło zabraknąć na scenie uczniów klasy z edukacją teatralną II LO działających w ramach klubu teatralnego Można Już Łowić, którzy pokazali nam „Serce na dłoni”.

Organizatorzy

W tym roku organizatorami i partnerami tego wydarzenia byli: Miasto Bytom, Hufiec ZHP Bytom, Bytomskie Centrum Kultury, Spółdzielnia Mieszkaniowa-Bytomskie Mieszkania, Miejski Dom Kultury nr 1 w Bytomiu, Liga Kobiet Nieobojętnych oraz II Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.