kaskadowy pomiar prędkości
Aktualności

Podsumowanie działań policji w ramach „Kaskadowy pomiar prędkości”

Policjanci z bytomskiej drogówki w ramach krajowego projektu „Kaskadowy pomiar prędkości” prowadzili kontrole na ulicach miasta Bytom. Sprawdzali, czy kierowcy na drogach przestrzegają zalecanych ograniczeń prędkości. Brali oni też pod uwagę wszystkie inne wykroczenia, które popełniają kierowcy w ruchu drogowym.

Podsumowanie działań policji w Bytomiu

Najczęściej przyczyną wypadków samochodowych jest duża prędkość. Wypadki na drogach zdarzają się tez wtedy, kiedy kierowcy nie dostosowują się do warunków i  swoich umiejętności. Zatem celem tego programu jest ograniczać liczbę zdarzeń drogowych z udziałem kierowców. Dlatego 28 lipca bytomska policja prowadziła krajowe działanie „Kaskadowy pomiar prędkości”. Były to pomiary prędkości w różnych miejscach Bytomia, które przeprowadzili bytomscy policjanci. Miały one charakter prewencyjno-kontrolny. Mundurowi pilnowali, żeby kierowcy przestrzegali na drogach prędkości. Ci, którzy nie egzekwowali ograniczeń prędkości, musieli liczyć się z prawnymi konsekwencjami. Policjanci z Bytomia ujawnili 104 wykroczenia, w tym 89 za przekroczoną dopuszczalną prędkość. Osoby, które nie przestrzegały przepisów ruchu drogowego dostały 73 mandaty karne. Z kolei mundurowi pouczyli włącznie 31 osób. Oprócz tego za zły stan techniczny zatrzymywali oni dowód rejestracyjny samochodu i kierowcę, który jechał pojazdem bez uprawnień. Drogówka z policji ogłosiła, że będzie prowadzić te działania okresowo w każdym miesiącu.

Policja prosi kierowców, żeby przestrzegali limitów prędkości, zwalniali i uważali na przejściach dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach.

Źródło: bytom.policja.gov.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.