Podpisano umowę na termomodernizację budynku Rady Miejskiej w Bytomiu
Aktualności

Podpisano umowę na termomodernizację budynku Rady Miejskiej w Bytomiu

Budynek Rady Miejskiej w Bytomiu zyska nowy wygląd. Właśnie podpisano umowę na termomodernizację miejskiego obiektu.

Prawie 2 mln złotych – tyle będzie kosztować odnowienie energetyczne miejskiego obiektu, gdzie na swoje zebrania zbiera się Rada Miejska w Bytomiu. W tym budynku mieści się między innymi sala sesyjna i kancelaria Rady Miejskiej. Inwestycje zrealizuje firma Progress Marek Adamczyk, która za chwilę przejmie plac budowy.

Podpisano umowę na termomodernizację budynku Rady Miejskiej w Bytomiu

Trochę historii o miejskim obiekcie. Przybudówka do zabytkowego gmachu bytomskiego magistratu powstała w latach 70. Ubiegłego wieku. To prosta i toporna była dosłownie „doczepiona” do zabytkowego budynku ratusza i jak większość obiektów za czasów komuny – nie zachwyca swoim wyglądem.

Budynek nie był wiele lat remontowany – co widać po prostu na załączonym wyżej obrazku. Czuć też starość obiektu, zwłaszcza gdy pojawia się zima. Na obrady Rady Miejskiej – bez okrycia wierzchniego się nie wejdzie.

– Straty ciepła są duże. Ciepło ucieka przez stare, nieocieplone mury i nieszczelne okna, co widać w rachunkach za utrzymanie budynku. Dzięki modernizacji energetycznej budynku, w znacznym stopniu ograniczymy to zjawisko i podwyższymy jego standard energetyczny, a w efekcie zaoszczędzimy na energii – mówił Krzysztof Maksysz, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów.

Co będzie zrealizowane w ramach prac?

Między innymi zostaną ocieplone ściany i piwnice, zaizolowane stropy, wymienione okna, drzwi i oświetlenie na energooszczędne. Zmodernizowana będzie także instalacja centralnego ogrzewania, a cały budynek ma zostać dostosowany do przepisów przeciwpożarowych.

Projekt będzie zrealizowany w ramach poddziałania 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii infrastruktury publicznej i mieszkaniowej – ZIT. Inwestycja ma zostać zrealizowana w II kwartale 2023 roku.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.