Pociąg na trasie Bytom-Gliwice już kursuje
Aktualności

Pociąg na trasie Bytom-Gliwice już kursuje

Wszyscy na to czekali – wielki powrót pociągu na trasie Bytom-Gliwice. No i jest, już kursuje na liniach kolejowych Kolei Śląskich.

Wczoraj – 12 grudnia, po długim czasie na tory kolejowe powrócił pociąg na trasie Bytom-Gliwice. To wszystko było możliwe dzięki współpracy władz naszego miasta, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz spółki Kolei Śląskich. Dokładnie osiem lat te połączenie było niedostępne dla mieszkańców Bytomia i Gliwic. Cały przejazd trwa zaledwie 19 minut i kosztuje 5 złotych.

Pociąg na trasie Bytom-Gliwice już kursuje

Wielki powrót pociągu na trasie Bytom-Gliwice – na liniach kolejowych tego połączenia nie było od ośmiu lat. Teraz bytomianie i gliwiczanie będą mogli ponownie z tego skorzystać. Z Bytomia do Gliwic dostaniemy się w zaledwie 19 minut, a jednorazowy przejazd kosztuje 5 zł. Są te bilety uprawniające do podróżowania przez cały miesiąc – 130 złotych.

To na pewno będzie lepsze rozwiązanie, niż transport komunikacją miejską. Dla porównania do Gliwic z Bytomia autobusem dojedziemy w 45 minut, a pociągiem w granicach 19-21 minut – wszystko jest to uzależnione od pory dnia.

Rozkład pociągu znajdziemy na stronie www.kolejeslaskie.com.

Nowoczesny pojazd kolejowy

Pociąg ten będzie obsługiwany przez Koleje Śląskie, innowacyjnymi pojazdami typu 34WEa ELF 2. To jednej z najbardziej komfortowych pociągów poruszających się po śląskich liniach kolejowych. Wyposażono jest w rozwiązania, które mają na celu ułatwić podróżowania pasażerom o zróżnicowanych wymaganiach. Pociągi są także dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ale i również dla opiekunów podróżujących z dziećmi. W pojazdach znajdują się specjalne przewijaki.

Kolej+

Kolej+ to projekt Kolei Metropolitalnej, który zakłada rozszerzanie transportu kolejowego z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury. Do tego projektu należy właśnie linia kolejowa, na której porusza się pociąg na trasie Bytom-Gliwice. Warto tutaj wspomnieć, że w tym roku zakończyła się modernizacja linii kolejowej nr 131.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.