Pierwsze zwycięstwo bytomskich koszykarzy w sezonie
AktualnościSport

Pierwsze zwycięstwo bytomskich koszykarzy z BS Polonia Bytom zdobyli na wyjeździe z drużyną z Przemyśla. Ponowny rewanż odbędzie w najbliższy weekend.

Wczoraj – 30 marca, koszykarze z BS Polonia Bytom pokonali na wyjeździe w Przemyślu zespół Niedźwiadki Chemart Przemyśl. To ich pierwsze zwycięstwo w fazie play-off. Rewanż odbędzie się tym razem u nas w Hali Na Skarpie w Bytomiu w najbliższą sobotę – 2 kwietnia, o godzinie 18:00.

Koszykarze z BS Polonii Bytom zajęli pierwsze miejsce na podium w sezonie zasadniczym, w grupie C II ligi. W pierwszej rundzie fazy play-off ich rywalem była ósma drużyna z grupy C, czyli Niedźwiadki Chemart Przemyśl.

Środowy mecz zaczął się całkiem nieźle, bo po dwóch kwartach zawodnicy pod opieką Mariusza Bacika prowadzili 42:30. Później w następnych minutach, gospodarze odrobili straty, a przez chwilkę nawet wyszli na prowadzenie. W ataku dzielnie walczył Marek Piechowicz, który trafił 12 na 14 prób z gry. Finalnie bytomska drużyna koszykarska wygrała z Niedźwiadkami 84:77 – 19:12, 23:18, 17:28, 19:25. Najwięcej punktów zdobył Piechowicz – 26, czyli 9 zbiórek.

Rewanżowy mecz

Bytomianie kontra Przemyślanie – ponownie zmierzą się oni już 2 kwietnia, o godzinie 18:00 w Hali Na Skarpie w Bytomiu. Do kolejnej fazy play-off dostanie drużyna, która w dwumeczu zdobędzie więcej punktów.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom