LifestyleWiadomości

Nowy market w byłym Tesco w Szombierkach.

Hala po Tesco w Szombierkach stała pusta od ponad roku. Obecnie trwa remont w środku pod kolejne działalności. Od wiosny stoi otwarta hurtownia części samochodowych. Obok mieści się nowy klub sportowy fitness. Teraz sklep otworzy popularna polska sieć marketów spożywczych.

Jesienią 2018 roku Tesco zamknęło sklep przy ul. Karpackiej w Szombierkach. Zaliczał się do hipermarketów z większą powierzchnią – pomieścił więcej produktów niż w innych dyskontach. Jednak Tesco od dawna ma problemy ze sprzedażą w Europie Środkowej. Brytyjska sieć wycofała się z tego regionu, jak i z Polski.

Brytyjczycy długo nie potrafili znaleźć nabywcy. Na początku roku odezwał się nowy nabywca, który zabrał się za przebudowę. Budynek został podzielony na trzy osobne lokale. Wiosną wolne miejsce zajął sklep motoryzacyjny InterCars. Potem w październiku otwarto klub sportowy Fitness World. Ostatni lokal, który stoi pusty, zajmie sklep spożywczy Delikatesy Centrum.

Delikatesy Centrum należą do grupy EuroCash. Sieć skupia ponad 1000 sklepów na terenie całej Polski. W Bytomiu Delikatesy Centrum są przy ul. Francuskiej w Miechowicach. Znajdują się też przy ul. Worpie w Karbiu oraz ul. Orzegowskiej w Szombierkach. Sklepy spożywcze cieszą dużym wyborem artykułów spożywczych.

Źródło: bytomski.pl

fot. Magdalena Mikrut-Majeranek

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Lifestyle

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.