Największa ścianka wspinaczkowa stanie w Skarpie Bytom
AktualnościSport

Największa ścianka wspinaczkowa stanie w Skarpie Bytom

Największa zewnętrzna ścianka wspinaczkowa w naszym kraju powstanie w 2023 roku w Skarpie Bytom – Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych.

Od ponad roku nowy obiekt sportowy na terenie Bytomia, czyli Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom odwiedzają wspinacze z całego kraju. W przyszłym roku miłośnicy sportów wspinaczkowych i siłowych będą mogli skorzystać z największej zewnętrznej ścianki wspinaczkowej w Polsce.

Przypomnijmy, że bytomski obiekt to jedno z najbardziej innowacyjnych miejsc wspinaczkowych w Europie. Przystosowano go do uprawiania wszystkich dyscyplin wspinaczkowych i prowadzenia kompleksowych treningów w jednym miejscu.

Największa ścianka wspinaczkowa stanie w Skarpie Bytom

Zewnętrzna ścianka wspinaczkowa powstanie w miejscu, w którym stał komin byłej KWK „Rozbark”. Będzie ona przystosowana do organizacji zawodów rangi międzynarodowej.

– Wysokość nowej ściany wyniesie blisko 22 metry. Nigdzie w Polsce nie ma kompleksu, w którym wspinacze mogą zmierzyć się z tak wysoką i niemal całkowicie przewieszoną ścianą. Chcemy, by mogli z niej korzystać od połowy przyszłego roku, jeszcze przed wakacjami – informował Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego Skarpa Bytom i dodaje: Ogromna powierzchnia wspinaczkowa będzie robiła wrażenie na przejeżdżających ulicą Chorzowską.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.