Mistrzowie parkowania w Bytomiu. Ilu kierowców ukarała już Straż Miejska?
Aktualności

Mistrzowie parkowania w Bytomiu. Ilu kierowców ukarała już Straż Miejska?

Mistrzowie parkowania są praktycznie wszędzie, ale my dziś skupimy się na tych w naszym mieście. Jest już dostępny raport Straży Miejskiej odnośnie „parkowania gdzie popadnie”.

Ile razy się natykamy na złe parkowanie w Bytomiu? Odpowiedź jest prosta – wielokrotnie. Tu ktoś zablokuje wjazd do bramy, tu ktoś stanie na skrzyżowaniu, a jeszcze inny zaparkuje na dwóch miejscach. Powoduje to irytację zarówno wśród kierowców, jak i pieszych. Z takimi przypadłościami walczy Straż Miejska. Ilu kierowców ukarała już straż miejska w 2022 roku?

Mistrzowie parkowania w Bytomiu

Straż Miejska – tylko w tym roku – ukarała mandatami za nieprawidłowe parkowanie 2 642 kierowców. 125 kierowców otrzymało mandat za parkowanie na przejściu dla pieszych, a z kolei 99 za parkowanie na skrzyżowaniu.

Mają oni różne tłumaczenia, jeden mówi, że nie miał gdzie zaparkować, a drugi powiedział, że on tylko na „chwilę”. Tymczasem samochody te blokują wjazd do bram, ruch pieszych, czy też chodniki na wiele godzin. Nawet się zdarzy, że pojazd zaparkowany w niedozwolonym miejscu blokuje przejazd karetki pogotowia, autobus czy tramwaju. Podobno największą plagą są kierowcy, którzy parkują swoje cztery kółka na chodnikach i zieleńcach oraz na skrzyżowaniach.

Kierowcy muszą liczyć się z faktem, że jeśli zaparkują samochód w niedozwolonym miejscu to czeka ich jeszcze jeden wydatek. Mowa tutaj o lawecie, która ściągnie pojazd i odholuje go na koszt właściciela.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.