Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie
AktualnościSport

Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie odbędą się w Bytomiu

Już w czerwcu w Bytomiu odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie w Hali Na Skarpie. Tam będą rywalizowali najlepsi polscy bokserzy młodego pokolenia.

Dokładnie od 14 do 19 czerwca będą odbywać się w Hali na Skarpie w Bytomiu – Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie. To już 29. Edycja turnieju, gdzie będzie mogli zobaczyć walki najlepszych młodych pięściarzy z całej Polski.

– Od 2006 roku w naszym mieście odbywa się prestiżowy międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego, ale turniej rangi mistrzowskiej nie był organizowany w Bytomiu od wielu lat. Będziemy gościli najbardziej utalentowanych polskich pięściarzy. Dla zawodników Bytomskiej Akademii Boksu, w tym naszych młodych mistrzów Oliwiera Szota i Nikolasa Pawlika, to będzie świetna okazja do rywalizacji z czołówką – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, były pięściarz, wychowanek Szombierek.

Ciekawostką jest fakt, że w 1997 roku w naszym mieście odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

Oliwier Szot będzie bronił mistrza juniorów w boksie

Ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie odbyły się w Staszowie na przełomie sierpnia i września. Tam wystartowało ponad 150 pięściarzy z 93 różnych klubów z całego naszego kraju. W zawodach błyszczał wychowanek bytomskiego klubu – Oliwier Szot z Bytomskiej Akademii Boksu. Młody pięściarz powrócił po ciężkiej kontuzji, którą nabył w marcu 2021 roku na Mistrzostwach Śląska. Podczas starcia w finale doznał złamania kciuka z przemieszczeniem, ale pomimo to wygrał tę walkę. W Staszowie również był bezkonkurencyjny – pokonując pięciu rywali. Teraz czas na obronę tytułu mistrza w bytomskiej Hali na Skarpie w czerwcu.

Mistrz kadetów – Nikolas Pawlik

Na turnieju wystartują także pięściarze z roczników 2004 i 2005, co za tym idzie? Nikolasa Pawlika także będzie mogli podziwiać w bokserskich walkach, kolejnego zdolnego pięściarza z Bytomia. Młody zawodnik w poprzednim roku startował jako kadet. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku wspaniałe sprawdził się w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie zdobył mistrzostwo Polski kadetów i uznano go za najlepszego zawodnika turnieju.

Historyczne i symboliczne miejsce w Bytomiu

Tegoroczne mistrzostwa odbędą się w Hali Na Skarpie w Bytomiu. Sportowy obiekt teraz znajduje się w symbolicznym bokserskim miejscu dla wielu bytomian, bo przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a. To właśnie tutaj dawniej stała Hala Szombierek, gdzie trenowali i walczyli bokserzy Szombierek, w tym utytułowany zawodnik w historii klubu – Leszek Błażyński.

Na cześć jego licznych tytułów w naszym mieście organizowany jest memoriał. Już 8 i 9 października odbędzie się już 16. Edycja prestiżowego międzynarodowego turnieju – Memoriał Leszka Błażyńskiego.

Innowacyjna hala

Aktualnie w Hali na Skarpie swoją siedzibę ma między innymi Bytomska Akademia Boksu. Bytomski obiekt to innowacyjne miejsce z widownią na prawie tysiące osób, najlepszym oświetleniem i porządnym zapleczem. W hali na bieżąco są organizowane popularne imprezy – różnego rodzaju. W kwietniu 2021 roku w arenie zorganizowano mecz tenisowy kobiet w ramach Billie Jean King Cup, w którym kadra narodowa pokonała reprezentacje Brazylii.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.