lipcowe bezpłatne badania mammograficzne w bytomiu
AktualnościLifestyle

Lipcowe bezpłatne badania mammograficzne w Bytomiu

Już w przyszłym tygodniu na bytomskim Rynku odbędą się bezpłatne badania mammograficzne z LUX MED Diagnostyka w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Bezpłatne badania mammograficzne skierowano do kobiet w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat. Badania sfinansowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mammobus stanie na bytomskim Rynku już 22 lipca, w godzinach od 8:30 do 15:30.

Dlaczego warto się wybrać na badania mammograficzne?

Takie badania pozwalają na rozpoznanie i wykrycie tak zwanych zmian bezobjawowych, czyli guzków lub innych nieprawidłowości w piersi, w bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. W przypadku wykrycia jakichkolwiek zmian pacjentki kierowane są do lekarza specjalisty.

Lipcowe bezpłatne badania mammograficzne w Bytomiu

Na mammografię mogą udać się kobiety w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, ale i również:

  • nie miały wykonanego badania mammograficznego w ciągu ostatnich dwóch lat,
  • są w grupie ryzyka – rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki, lub mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub/i BRCA 2 i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania po upływie roku.

Programem NFZ nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania, ale należy wcześniej się na nie zarejestrować.

Rejestracja i wizyta

Drogie panie, jeśli chcecie skorzystać z darmowych badań to trzeba się najpierw się zarejestrować dzwonić pod numer 58 666 24 44 lub za pośrednictwem strony internetowej www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym LUX MED prosi o przygotowanie dowodu osobistego. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile były wykonywane w pracowni LUX MED.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.