Kiedy będzie czynny wodny plac zabaw w bytomskim parku?
Aktualności

Kiedy będzie czynny wodny plac zabaw w bytomskim parku?

Mamy dobrą wiadomość dla dzieci, które uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu i wodnym świecie. Od czwartku – 16 czerwca będzie czynny wodny plac zabaw w bytomskim parku.

To jedna z głównych atrakcji Parku Miejskiego im. Franciszka Kachla w Bytomiu – mowa o wodnym placu zabaw. Atrakcja ta jest przeznaczona dla dzieci i będzie otwarta już od jutra – 18 czerwca. Wodny plac zabaw ma być czynny codziennie od 10:00 do 20:00, a wstęp na nią jest oczywiście darmowy.

Wodny plac zabaw w Bytomiu

Inwestycję te otwarto w 2021 roku, a zbudowano ją tuż obok basenu odkrytego oraz lodowiska sezonowego. Wodna atrakcja zajmuje około 180 metrów kwadratowych. W ramach inwestycji wykonano kompletną technologię uzdatniania wody basenowej wraz z budynkiem technicznym. Wokół obiektu powstał nowy chodnik dla pieszych, oświetlenie i elementy małej architektury, czyli ławki, kosze, stojaki na rowery oraz przebieralnie wolnostojące.

Na wodnym placu zabaw znajdziemy takie bajery jak tęczowy tunel, grzybek wodny, dysze wodne, zjeżdżalnie wielorybek, tunel z dyszy czy też wiaderka przelewowe.

Należy tutaj wspomnieć, że wykonawca dodatkowo wybudował budynek socjalno-sanitarny oraz stworzył niezbędne przyłącza wodociągowe, sanitarne, kanalizacji deszczowej oraz wyposażył obiekt w niezbędny sprzęt, aparaturę oraz ogrodzenie terenu.

Zadanie kosztowało 994 tys. 700 złotych, a środki na nie pozyskano z dofinansowania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.