Już w ten weekend zmiana czasu letniego na zimowy
AktualnościLifestyle

Już w ten weekend zmiana czasu letniego na zimowy

W najbliższy weekend odbędzie się zmiana czasu letniego na zimowy. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Śpimy godzinę dłużej, czy krócej?

Nadchodzi ten okres w życiu, kiedy trzeba przestawić się z czasu letniego na zimowy. Nikt z nas tego nie lubi i najchętniej by to wycofali z życia codziennego. Tak szybko jak się pojawiły plan zaprzestania zmiany czasu, tak szybko odrzucono go w kąt.

Dlaczego od towarzyszy nam zmiana czasu letniego na zimowy i odwrotnie?

Zegarki przestawiamy już od 1916 roku, a pierwszym państwem, które wprowadziło (czas letni) to do siebie były Niemcy. Później zmiany czasu zyskały na popularności w innych krajach Europy. Już 106 lat zmiany czasu towarzyszą nam w życiu codziennym. Dlaczego to wprowadzono? Chodziło głównie o oszczędność energii elektrycznej. Szczególnie było to istotne podczas wojny i kryzysu naftowego w latach 70. XX wieku.

W Unii Europejskiej czas letni zmieniamy w ostatnią niedzielę marca, a zimowy zaś w ostatnią niedzielę października.

Już w ten weekend zmiana czasu letniego na zimowy

Zegarki przestawimy lub przestawią się automatycznie 😉 w niektórych urządzeniach – w ten weekend, w nocy z 29 na 30 października. No i dla tych co lubią sobie pospać to mamy dobrą informację. Będziecie spali o godzinę dłużej, bo o godzinie 3:00 nasze zegarki przestawiamy na 2:00.

Źródło informacji: RMF FM / TVS

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.