IX Bytomski Dzień Wcześniaka
Aktualności

IX Bytomski Dzień Wcześniaka

Już w przyszłym tygodniu po raz kolejny w naszym mieście odbędzie się Bytomski Dzień Wcześniaka. Bytomski szpital przygotował na to ciekawe rzeczy na to wydarzenie.

22 listopada w Śląskim Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu – Szpital Specjalistyczny nr 2 przy ulicy Batorego 15 w Bytomiu odbędzie się IX Bytomski Dzień Wcześniaka. Konferencja ma zostać poświęcona problemom związanym z wcześniactwem.

IX Bytomski Dzień Wcześniaka

Podczas konferencji dr n. med. Patrycja Gazy – specjalistka neonatolog – poprowadzi dla nas wykład „Życie wcześniaka – niezwykła Odyseja”. Będziemy mieli również możliwość wysłuchania prelekcji związanej z profilaktyką w czasie ciąży, w kontekście zmniejszenia liczby porodów przedwczesnych, którą omówi prof. Anita Olejek – kierowniczka Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

Jeżeli chodzi o warsztaty z metod wczesnego wspomagania noworodka przedstawią dla nas fizjoterapeutki Agnieszka Bachorz i Kornelia Cieśla. O przeżywaniu dobrych i złych emocji będzie mówić Dorota Siebiata-Tomczyk – położna oraz koordynatorka Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa.

– Według danych Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, wcześniakiem jest co dziesiąty noworodek. To wskazuje, jak ważne jest wprowadzanie programów zdrowotnych, które wspomagałyby rozwój wcześniaków w pierwszych miesiącach życia. Dlatego zależy nam na podniesieniu świadomości społecznej oraz wsparciu rodzin wcześniaków w optymalizowaniu rozwoju dzieci wcześniaczych – mówiła Kornelia Cieśla, dyrektorka Szpitala Specjalistycznego nr 2.

Na wydarzeniu będzie mogli obejrzeć wystawę obrazów „Droga”, którą przygotowali słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu III Wieku oraz zobaczymy pokaz akcesoriów dla wcześniaków Multi-ma Bartosza Wituli.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.