Industriada 2022: Wybierz się w podróż koleją wąskotorową
Aktualności

Industriada 2022: Wybierz się w podróż koleją wąskotorową

Industriada 2022 zapowiada się pod hasłem przewodnim „Po szychcie! Czas na fajrant!”. Podczas tego wydarzenia możecie wybrać się w podróż wąskotorówką.

Już 3 września odbędzie się Industriada i zawita do miast oraz gmin województwa śląskiego, gdzie wcześniej tętnił życiem przemysł. Nie inaczej będzie w Bytomiu, gdzie będzie mogli udać się wąskotorówką w podróż.

Industriada 2022: Wybierz się w podróż koleją wąskotorową

Na wydarzenie przemysłowe zapraszamy do bytomskiej parowozowni przy ulicy Reja o godzinie 10:00. Finał imprezy przewidziano na późny wieczór. W Bytomiu czekają na was punkty do zwiedzenia, czekają przejazdy wąskotorówką, warsztaty i wystawy.

Motywem przewodnim tegorocznego Święta Szlaku Zabytków Techniki jest czas wolny, dlatego jak zapowiadają organizatorzy – industrialne serce województwa śląskiego zabije wolniej, spokojniej, jak na czas po szychcie przystało 😊.

Kolejowe Ratownictwa Techniczne z PKP PLK Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach pokaże nam, że pomimo fajrantu na kolei ktoś zawsze czuwa i jest. Poza pokazem specjalistycznego sprzętu, będzie odgrywana również pozorowana scena akcji ratowniczej na stacji Bytom Karb Wąskotorowy o godzinie 13:45 i 15:45.

Dla uczestników przemysłowej imprezy – 3 września, czeka bezpłatny transport komunikacją miejską. Od 8:00 do 22:00 będziemy mogli skorzystać z prawie 400 linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych.

Więcej informacji o atrakcjach jakie nasze czekają w Bytomiu znajdziecie na stronie Industriady.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.