Fundacja Petralana zakupiła generatory prądu szkołom z Drohobycza
Aktualności

Fundacja Petralana zakupiła generatory prądu szkołom z Drohobycza

Fundacja Petralana zakupiła kilka generatorów prądu szkołom z miasta partnerskiego Bytomia na Ukrainie – Drohobycza.

12 generatorów prądu o łącznej mocy 39kW trafiło do szkół miasta partnerskiego Bytomia na Ukrainie – Drohobycza. Sprzęt zakupiła Fundacja Petralana. To wszystko możliwe także dzięki wsparciu mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

Bytomska fundacja zakupiła generatory prądu szkołom z Drohobycza

Dzięki nowym agregatorom prądotwórczy – dzieci ze szkół w Drohobyczu będą mogły swobodnie się uczyć, a placówki będą mogły funkcjonować podczas zbliżającej się zimy. Przypomnijmy, że nadal trwa atak na Ukrainę przez Rosję. Rosyjskie wojska niszczą ukraińską infrastrukturę energetyczną. Zakup urządzeń sfinansowano przez Fundację Petralana, dzięki wsparciu firmy Fortum.

Wsparcie Ukrainy

Zakup agregatorów prądotwórczych to nie pierwsze działanie, które wspiera osoby dotknięte wojną w Ukrainie. Cały czas miasto i fundacje pomagają Ukraińcom.

– Wśród najważniejszych działań Fundacji PETRALANA warto wymienić organizację zbiórki na ambulans w pierwszych dniach wojny, zakup ładowarek solarnych dla ukraińskich żołnierzy z Żytomierza, zakup sprzętu AGD i przekazanie władzom Drohobycza materiałów potrzebnych do budowy lokali mieszkalnych – wyliczał Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA.

Nadal możemy wesprzeć osoby dotknięte wojną na Ukrainie. Wpłat można dokonywać na konto Fundacja Petralana w PKO Banku Polskim: 25 1020 2313 0000 3802 0531 2709 z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.