Dyrektor – pielęgniarz: Takie rzeczy tylko bytomskiej czwórce
Aktualności

Dyrektor – pielęgniarz: Takie rzeczy tylko bytomskiej czwórce

W grudniu 2020 stanowiska dyrektora bytomskiej czwórki objął Wojciech Michalik. Teraz został również pielęgniarzem i opiekuje się pacjentami.

Dyrektor – pielęgniarz, takie rzeczy zdarzyły się w bytomskiej czwórce przy Alei Legionów 10. Na właśnie życzenie Wojciech Michalik został pielęgniarzem. Kilka razy w miesiącu dyrektor zmienia swój garnitur na pielęgniarski uniform i zajmuje się pacjentami na Oddziale Ortopedii. Jak to wychodzi w praktyce? Jak pracownicy reagują na obecność szefa? O tym Michalik opowiedział na antenie Dzień Dobry TVN.

Kim jest Wojciech Michalik?

Wojciech Malik ma 44 lata i pochodzi z województwa małopolskiego, z miasta – Nowy Sącz. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jednostkami medycznymi. Przez 9 lat był wicedyrektorem ds. ekonomicznych i głównym księgowym w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, a do końca listopada 2020 roku był dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Jastrzębiu Zdroju, a od 1 grudnia 2020 zarządza placówką szpitalną w Bytomiu. W zeszłym roku ukończył także studia pielęgniarskie.

Dyrektor – pielęgniarz: Takie rzeczy tylko bytomskiej czwórce

Na co dzień dyrektor szpitala, a kilka razy w miesiącu zmienia swoje stanowisko na pielęgniarza i opiekuje się pacjentami na Oddziale Ortopedii. Wojciech Michalik jest ekspertem ds. ekonomii, ale postanowił iść też w kierunkach medyczny, by lepiej zrozumieć funkcjonowanie i potrzeby jednostki szpitalnej. O tym opowiedział na antenie Dzień Dobry TVN.

– Skończyłem studia licencjackie, jestem w trakcie magisterskich, ale nie ukrywam, że zamierzam później zrobić specjalizację. (…) Bardziej jestem w stanie zrozumieć pewne aspekty, które zachodzą w szpitalu, niż siedząc tylko za biurkiem dyrektora – tłumaczył w Dzień Dobry TVN, Wojciech Michalik.

W rodzinie dyrektora bytomskiej czwórki, nie tylko on pomyślał o dodatkowym zawodzie lub samej zmianie.

– Żona w podobny sposób zmieniła zawód, też jest pielęgniarką. Razem poszliśmy na studia pielęgniarskie – opowiedział dyrektor szpitala.

Jak zareagował personel na obecność dyrektora – pielęgniarza na oddziale?

Wojciech Michalik dopiero od kilku miesięcy pracuje jako pielęgniarz i sam nie ukrywa, że personel miał pewne obawy i wątpliwości co do obecności szefa na oddziale. Jak sam mówi, sytuacja powoli się normuje.

– Nie tylko zastanawiali się, jak będą wyglądały nasze relacje, ale też czy nie będę osobą, która będzie się przyglądać ich pracy. Jak zobaczyli, że pracuję z nimi na równi, pomału zmieniają podejście do mojej osoby. Na pewno dla nich jest to bardzo stresujące – tłumaczył Wojciech Michalik.

Cały wywiad z dyrektorem bytomskiej czwórki znajdziecie na Dzień Dobry TVN.

Źródło informacji: Dzień Dobry TVN / WSS nr 4
Zdjęcie: WSS nr 4

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
3
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.