kamienica przy ulicy rycerskiej
Aktualności

Co się stanie z kamienicą przy ulicy Rycerskiej?

Kamienica, która znajduje się nieopodal bytomskiego rynku strasznie niszczeje. Budynek zlokalizowany jest przy ulicy Rycerskiej. Co się stanie z kamienicą?

Dalsze losy kamienicy przy ulicy Rycerskiej w Bytomiu są już znane. Stary budynek ma zostać wyremontowany. Kamienica zlokalizowana jest nieopodal bytomskiego rynku, czyli lokalizacja jest idealna. No, ale na co? W miejscu zabytkowego obiektu ma powstać nie co innego jak – hotel.

Co się stanie z kamienicą przy ulicy Rycerskiej?

Odpowiedzi uchylił wszystkim Urząd Miejski w Bytomiu już w październiku. Zabytkowa kamienica ma zostać wyremontowana i ma powstać tutaj hotel. Lokalizacja wręcz perfekcyjna, bo przy bytomskim rynku. Każdy z bytomian wie, że od 2014 roku kamienica ta coraz bardziej stawała się po prostu ruiną.

W 2014 roku na ten obiekt był ambitny plan, który finalnie nie doszedł do skutku. Kamienica miała zamienić się w siedzibę prywatnej firmy, ale i również miały znaleźć się tam biura do wynajęcia. Wówczas nawet podano do wiadomości publicznej wizualizacje budynku przy Rycerskiej, niestety projekt przepadł.

Kiedy rusza modernizacja zabytkowej kamienicy?

Modernizacja zabytkowego obiektu ma się rozpocząć jeszcze w grudniu 2021 roku. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, tutaj ma powstać hotel. Pytanie nasuwa się same: Jaki będzie zakres pracy rewitalizacji?

W planach jest wyremontowanie dachu, ścian i klatek schodowych. Nowe życie zyska również elewacja kamienicy przy Rycerskiej 1. Jednym z warunków koniecznych jest także nasadzenie zieleni oraz całkiem nowa nawierzchnia. Zakres prac obejmuje też stolarkę okienną i drzwiową.

Koszty rewitalizacji kamienicy przy ulicy Rycerskiej wynoszą ponad 3,8 mln złotych. Miasto uzyskało dofinansowanie w kwocie 2,8 mln złotych ze środków unijnych. Planowo prace mają zakończyć się w listopadzie 2022 roku.

Źródło informacji: Bytom Nasze Miasto
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.