Bytomski szpital z nowym certyfikatem przyznanym przez TÜV Rheinland Polska
Aktualności

Bytomski szpital z certyfikatem przyznanym przez TÜV Rheinland Polska

Jeden z bytomskich szpital otrzymał certyfikat przyznany przez niezależnych audytorów TÜV Rheinland Polska. O jaki szpital i certyfikat chodzi?

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny otrzymał Certyfikat ISO 9001:2015, który przyznano jednostce przez niezależną komisję TÜV Rheinland Polska. Firma ta, to czołowa jednostka certyfikująca na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w Polsce.

Bytomski szpital z certyfikatem przyznanym przez TÜV Rheinland Polska

Jaki jest zakres certyfikacji? Znajdziemy w nim:
  • diagnostykę i leczenie oraz inne usługi medyczne w systemie leczenia szpitalnego:
    • ambulatoryjna opieka specjalistyczna;
    • programy lekowe;
    • chemioterapia wraz z szeroką diagnostyką medyczną, w tym obrazową i laboratoryjną oraz leczeniem psychologicznym i psychiatrycznym;
  • nocną i świąteczną opiekę ambulatoryjną:
    • sterylizacja sprzętu medycznego.
Co oznacza Certyfikat ISO 9001:2015?

ISO 9001 – to standard akceptowany i rozpoznawany na całym świecie. Do głównych wymagań tej normy należą między innymi: wprowadzenie nadzoru nad dokumentacją i zapisami, zaangażowanie kierownictwa w budowanie systemu zarządzania jakością, usystematyzowanie zarządzania zasobami, ustanowienie procesów realizacji wyrobu, dokonywanie systematycznych pomiarów (zadowolenia klienta, wyrobów, procesów)

ISO 9001:2015 – jest zaktualizowaną wersją normy ISO 9001. Zawiera kryteria, które bardziej precyzyjnie opisują zasady i metody zarządzania jakością stosowane przez daną firmę. Jest coraz częściej stosowana i wymagana przez organizacje w krajach Europy Zachodniej.

Źródło informacji, zdjęcie: Facebook WSS nr 4 Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
4

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.