Bytom: Sprawcy rozboju trafili do aresztu
Aktualności

Bytom: Sprawcy rozboju trafili do aresztu

Napadali na jednego z pracowników zajmującego się zielenią w Bytomiu. Teraz sprawcy rozboju trafili do aresztu – decyzją sądu na trzy miesiące.

Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności za napad na jednego z pracowników zajmującego się zielenią w naszym mieście. Sprawy rozboju trafili do aresztu i tam poczekają na wyrok trzy miesiące. Do samego zdarzenia doszło w ubiegły piątek, gdzie dwóch mężczyzn przed czterdziestką zaatakowało pracownika.

Bytom: Sprawcy rozboju trafili do aresztu

Do tego zdarzenia doszło w ostatni piątek – 5 sierpnia, około godziny 9:30 na ulicy Wyzwolenia. To tam dwóch mężczyzn zaczepiło koszącego trawnik pracownika jednej z firm zajmujących się zielonymi terenami w mieście. Mężczyźni powiedzieli, by pracownik oddał im podkaszarkę spalinową, bo chcieli sobie skosić trawnik. Gdy pracownik odmówił, zaatakowali go, przewracając na ziemię, uderzali i kopali. Napastnicy wystraszyli się jednak przechodniów i uciekli. Zaatakowanego pracownika przewieziono na konsultacje do szpitala i po badaniach wrócił do domu.

Gdy policjanci zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji – natychmiast rozpoczęto poszukiwanie sprawców napadu. Jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać dwóch mieszkańców miasta – 31-latka i 38-latka, którzy już wcześniej byli karani za podobne przestępstwa. Na wniosek śledczych – decyzją sądu mężczyźni trafili do aresztu i spędzą tam trzy miesiące. Za ten czyn grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.