Aktualności

Bytomski Budżet Obywatelski 2020 rozstrzygnięty!

Budżet obywatelski powrócił do nas w 2019 roku, kiedy to wybrany do realizacji został projekt na budowę pełnowymiarowego sztucznego boiska dla GKS Rozbark.

W tym roku, budżet obywatelski cieszył się równie dużym zainteresowaniem co w roku ubiegłym. Łącznie w tym roku w głosowaniu wzięło udział 17 839 mieszkańców, w tym 177 głosów oddanych nieprawidłowo. Ponieważ w tym roku mieszkańcy mogli głosować na dwa projekty, łącznie oddano 30 540 ważnych głosów. Łączny koszt realizacji dwóch „dużych” projektów nie przekroczy 2 mln zł. Cała kwota tegorocznego budżetu to 4,7 mln zł.

Tegoroczna edycja BO Bytom i podzielenie projektów na mniejsze i większe było strzałem w  dziesiątkę i doskonałym przykładem  tego, że szansę na realizację ma większa liczba pomysłów. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie projektów i wzięli udział w głosowaniu. Mieszkańcy  po raz kolejny pokazali, że zależy im na Bytomiu – mówi prezydent Mariusz Wołosz dla bytom.pl

Nowe boisko wielofunkcyjne przy ulicy Józefczaka.

W tym roku mieszkańcy Bytomia w projekcie „dużym” wybrali 2 projekty w tym budowę boiska wielofunkcyjnego przy Branżowej Szkole I Stopnia nr 8 Specjalnej przy ul. Józefczaka 40. Na inwestycje, która opiewa na kwotę 760 tys. zł, zagłosowało aż 3672 bytomian.

SP. 4 z czyszczeniem elewacji.

Piękna Szkoła w naszym mieście, to drugie miejsce na podium „dużych” projektów, który otrzymał 1337 głosów. Projekt dotyczy czyszczenia elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Bolesława Chrobrego 9. Kwota inwestycji to 1 mln 210 tys. zł i obejmuje m.in. czyszczenie i renowację wątku ceglanego, wymianę i odtworzenie uszkodzonych detali architektonicznych.

13 projektów „mniejszych” zostanie oddanych do realizacji.

 

•    Kolorowe place zabaw” – Modernizacja i rozbudowa istniejących placów zabaw przy przedszkolach nr: 8, 33, 42, 59. Planowane wyposażenie placów w zjeżdżalnie, przeplotnie, domki, pociągi, huśtawki, karuzele itp. – 1714 głosów.
•    Wczoraj trawa – dziś zabawa – budowa placów zabaw przy Przedszkolach Miejskich nr 4, 18, 29, 30 – Modernizacja i rozbudowa istniejących placów zabaw przy przedszkolach nr: 4, 18, 29, 30.
•    Modernizacja ul. Nickla na odcinku od ul. Frenzla do ul. Dalekiej.
•    Budowa chodnika przy ul. Orzegowskiej w Bytomiu – bezpieczne dojście do zabytkowego parku Fazaniec w Szombierkach – Budowa chodnika na odcinku od ul. Bażantowej do zjazdu do garaży przed budynkiem Orzegowska 74-80.
•    Wielofunkcyjny plac zabaw mieszczący się przy Grota Roweckiego 21-25.
•    Dwujęzyczność dla małych i dużych – nowe szanse edukacyjne dla przedszkolaków, ich wychowawców i rodziców.
•    Fikanie na polanie – przedszkolne place zabaw” – Modernizacja i rozbudowa istniejącego placu zabaw przy przedszkolu nr 44.
•    Pobujajmy się. #dlaOrew – Zakup i montaż sprzętu przeznaczonego dla osób z niepełnosprawnością w ramach placu zabaw oraz wykonanie bezpiecznej nawierzchni. Lokalizacja: OREW Szombierki.
•    Poprawa bezpieczeństwa i estetyki wokół stadionu w Suchej Górze – Wymiana starego ogrodzenia betonowego wokół stadionu przy ul. Niepodległości 17, długość ok. 370 m (demontaż starego ogrodzenia wraz z utylizacją, montaż nowego).
•    Majówka Rodzinna na Tempie – Festyn sportowy dla mieszkańców Stolarzowic i innych dzielnic (turniej piłki nożnej, łuczniczy, dart’a, gry i zabawy zręcznościowe, zabawa integracyjna z udziałem zespołu muzycznego).
•    Poprawa infrastruktury technicznej na stadionie LKS Tempo Stolarzowice – Poprawa infrastruktury obiektu (ułożenie nawierzchni z kostki betonowej na istniejącym chodniku żużlowym, adaptacja pomieszczenia budynku klubowego, montaż kontenera, kabiny wc, montaż wiaty łuczniczej, utwardzenie nawierzchni z kostki betonowej wraz z wymianą stołów i ław).
•    Teraz Karb – Rozbudowa placu zabaw i architektury w parku Marii Konopnickiej, rozbudowa boiska wielofunkcyjnego z ogrodem sensorycznym, boisko do siatkówki plażowej oraz otwarta siłownia przy MDK nr 2.
•    KEN 3 Komunikacja-Ekologia_Natura – Likwidacja chodnika pod oknami bloku przy ulicy KEN 3 – budowa nowego wraz z dojściami do klatek schodowych, powstanie nowych miejsc postojowych po zachodniej stronie ulicy, zagospodarowanie zieleńców.
Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.