12. EKMŚP w Katowicach odbędzie się w najbliższą niedzielę
Aktualności

12. EKMŚP w Katowicach odbędzie się w najbliższą niedzielę

Już w niedzielę – 20 listopada odbędzie się 12. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Organizatorem jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Od 20 do 22 listopada potrwa 12. EKMŚP w Katowicach, czyli Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Wydarzenie organizowane jest przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Na EKMŚP będzie czekało na nas wielu znakomitych i znanych gości między innymi Mark Cole. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Już jutro odbędzie się 12. EKMŚP w Katowicach

Jednym z wielu gości będzie Mark Cole – Amerykanin, jeden z najlepszych mówców na świeci i najbliższy współpracownik Johna C. Maxwella oraz CEO Maxwell Leadership®.

 – Każdy zasługuje na dobre przywództwo. W czasie katowickiego kongresu, podpowiem jego uczestnikom jak w swoich firmach znajdować i rozwijać liderów. Nigdy nie spotkałem menedżera, który powiedział mi: Mark, mam zbyt wielu przywódców w zespole. Przeciwnie! Potrzebujemy więcej silnych i pozytywnych liderów w naszych firmach – mówi Mark Cole w swoim zaproszeniu na 12. EKMŚP.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Face the challenge. Biznes w obliczu wielkich wyzwań”. Mark Cole pojawi się na jednej z dwóch głównych scen biznesowego wydarzenia.

Dwie sceny na 12. EKMŚP w Katowicach

– Wyzwań, przed którymi stoją dziś mali i średni przedsiębiorcy, jest sporo. Te najbardziej dotkliwe, to rosnące koszty prowadzenia biznesu, niestabilne warunki gospodarcze, transformacja energetyczna, ale również przerwane lub zagrożone łańcuchy dostaw – wylicza Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, organizatora kongresu – Chcemy wyposażyć jak największą liczbę firm i ich właścicieli, managerów i liderów w wiedzę i kompetencje niezbędne w obecnej rzeczywistości wyzwań, dlatego od lat Kongres jest bezpłatny – dodaje Tomasz Zjawiony.

Na uczestników EKMŚP będą czekały dwie główne sceny – tytułowa „Face the Challenge” oraz „Boost Your Business”.

Na pierwszej scenie będzie mówione o mierzeniu się ze współczesnymi wyzwaniami. Opowie nam o tym Marek Cole, dr Maciej Kawecki – prezes zarządu Instytutu Polska Przyszłość im. St. Lema, Marek Zuber – ekonomista, dr Adam Mokrysz – prezes i CEO Grupy Mokate, dr Janusz Michałek – prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Dorota Cebartowska – europejska liderka w Mary Kay Cosmetics.

Na drugiej scenie wydarzenia „Boost Your Business” porozmawiamy z ekspertami również o biznesie i ich doświadczeniach oraz praktykach. Wspomniane zostaną również Firmy Członkowskie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Pośród nich wystąpią między Beata Drzazga – właścicielka BetaMed S.A. i liderka rankingu „50 po 50” Forbesa, która zbudowała firmę medyczną zatrudniającą kilka tysięcy osób. Firma działa także za oceanem. Pojawi się także Władysław Grochowski – właściciel największej grupy hotelowej w Polsce – Arche S.A.

Na scenach zobaczymy również Sonię Dragi – właścicielkę wydawnictwa literackiego, Klaudię Klimczyk „Mama na obrotach”, która jest fenomenem polskiego TikToka oraz Wojciecha Kaczmarczyka, który jest youtuberem i prowadzi kanał „Do roboty”.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Kongres odbędzie się już dwunasty raz. Poprzednie edycje przyciągnęły dziesiątki tysięcy uczestników – przedstawicieli świata biznesu, polityki, gospodarki i nauki. Nieprzerwanie od 2011 jest inspirującym miejscem spotkań, wymiany doświadczeń i nowych pomysłów. Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach – organizacja zrzeszająca kilkaset firm działających w Polsce i na całym świecie. RIG w Katowicach prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich firm członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i za granicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.