Zobacz wystawę Muzeum Górnośląskiego „Od Darwina do banku DNA. Przyroda w Muzeum”
Aktualności

Zobacz wystawę Muzeum Górnośląskiego „Od Darwina do banku DNA. Przyroda w Muzeum”

Od kwietnia w Muzeum Górnośląskim możemy zwiedzać ciekawą wystawę zatytułowaną „Od Darwina do banku DNA. Przyroda w Muzeum”.

Na ekspozycję „Od Darwina do banku DNA. Przyroda w Muzeum” zapraszają wilk, foka brodata, struś czerwonoskóry oraz inni.. A tak serio to zaprasza Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Na wystawie zaprezentowano szczególnie cenne i efektowne eksponaty z liczącego sobie 1,5 miliona obiektów Działu Przyrody bytomskiej placówki.

Zobacz wystawę Muzeum Górnośląskiego „Od Darwina do banku DNA. Przyroda w Muzeum”

Wystawę zlokalizowano w budynku MGB przy ulicy Korfantego 34 i będzie czynna do 31 grudnia 2022 roku. Na ekspozycji znajdziemy takie okazy zwierząt ja: łoś, szop, puchacz, mewa, ślepowron, zimorodki, papugi, liczne motyle, głuszec, jemiołuszka, uszatka, myszołów, czy płomykówka. Zaś w jednej z sal wystawowych znajdziemy wystawione kości wymarłych zwierząt. W największych gablotach placówka umieściła czaszki takich ssaków jak nosorożca białego i żyrafy sawannowej.

Ciekawostką wystawy są niewątpliwie eksponaty z minionych epok geologicznych, dokumentujące życie na Ziemi. Nie brakuje amonitów z okresu mezozoiku, widłaków i paprotników z paleozoiku. Będzie można również zobaczyć niepozornie wyglądające, odkryte na terenie Ameryki Północnej ślady sinic, liczące 2 mld 200 mln lat!

Oprócz przeglądania eksponatów będziemy mogli zapoznać się ze współczesnym warsztatem pracy przyrodnika. Dowiemy się także co to jest takiego pułapka wielosegmentowa, jak wygląda lampa do nocnych połowów owadów lub sito entomologiczne i z czego składa się zestaw do pobierania materiału DNA od zwierząt. Wrócimy także do przeszłości i zobaczy jak 100 lat temu wyglądał gabinet przyrodnika.

Źródło informacji, zdjęcie: Muzeum Górnośląskie Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.