Znamy propozycje do projektu przebudowy ulicy 9-go Maja w Suchej Górze
Aktualności

Znamy propozycje do projektu przebudowy ulicy 9-go Maja w Suchej Górze

Suchogórzanie zgłosili swoje propozycje, uwagi i sugestie do projektu przebudowy ulicy 9-go Maja. To już II etap konsultacji społecznych w sprawie projektu.

Właśnie odbył II etap konsultacji społecznych, w których bytomianie zamieszkujący w Suchej Górze, mogli zgłosić swoje uwagi, propozycje lub sugestie dotyczące projektu przebudowy ulicy 9-go Maja. Ulica ta łączy ulicę Strzelców Bytomskich z ulicą Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Znamy propozycje do projektu przebudowy ulicy 9-go Maja w Suchej Górze

Bytomianie mają wpływ na to jak mają wyglądać projekty wszelakich inwestycji, które odbywają się w naszym mieście. Na II etapie konsultacji społecznych, mieszkańcy zgłosili swoje sugestie i uwagi do projektu przebudowy suchogórskiej ulicy. Najważniejszym z nich była przebudowa chodnika wzdłuż ulicy 9-go Maja, stworzenie miejsca kiss and ride oraz zwiększenie liczby miejsc postojowych w okolicach Przedszkola Miejskiego nr 56. Dodatkowo także zgłosili swoje sugestie dotyczące wypoziomowania chodników tak, aby podczas nagłych opadów – woda nie wlewała się na posesje.

Warto tutaj nadmienić, że mieszkańcy Suchej Góry wspomnieli również sprawę postawienia paczkomatu na parkingu przed Ochotniczą Strażą Pożarną w dzielnicy oraz kwestię bezpieczeństwa zwłaszcza w rejonie Przedszkola nr 56. Tu bytomianie zasugerowali poprawę widoczności dla osób wyjeżdżających z przedszkola.

– Podobnie, jak w przypadku ulicy Nickla, wszyscy mieszkańcy zgłaszający swoje propozycje i uwagi związane z przebudową ulicy 9-go Maja otrzymali odpowiedzi i wyjaśnienia spraw, jakie poruszali w korespondencji mailowej – mówiła Kinga Napora z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu – Warto podkreślić, że wiele ze zgłaszanych uwag zostało wdrożonych na etapie projektu przebudowy ulicy 9-go Maja, dzięki czemu mogliśmy mieszkańcom szczegółowo wyjaśnić ich zakres – dodała Kinga Napora.

Przebudowa ulicy 9-go Maja w Bytomiu

Modernizowany odcinek ulicy 9-go Maja rozpoczyna się od skrzyżowania z ulicą Strzelców Bytomskich do skrzyżowania z ulicą ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a zakłada on przeprojektowania skrzyżowania ulicy Strzelców Bytomskich i 9-go Maja.

Ruch samochodowy na suchogórskiej ulicy ma zostać uspokojony. Przy Przedszkolu Miejskim nr 56 – projektanci założyli utworzenie przejścia dla pieszych. Z kolei na wysokości cmentarza droga ma zostać poszerzona. Na całym odcinku mają być przebudowane chodniki, uporządkowane miejsca postojowe, a także powstanie schodów terenowych do Parku Grota.

ZEWNĘTRZNE ŚRODKI FINANSOWE NA PRZEBUDOWĘ

Bytom prowadzi rozmowy odnośnie pozyskania zewnętrznych środków na przebudowę suchogórskiej ulicy, dlatego też zakończenie fazy projektowej tej drogi, w przypadku uzyskania środków finansowych – umożliwi przystąpienie do przetargu publicznego, które wyłoni wykonawcę tej kluczowej inwestycji w dzielnicy Bytomia.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.