Znamy listę projektów zakwalifikowanych do głosowania w Bytomskim Budżecie Obywatelskim
Aktualności

Znamy listę projektów zakwalifikowanych do głosowania w Bytomskim Budżecie Obywatelskim

Wiemy jakie projekty zakwalifikowały się do etapu głosowania w Bytomskim Budżecie Obywatelskim. Głosowanie rusza już za 10 dni.

Już możecie się dokładnie zapoznać z listą projektów, które przechodzą do etapu głosowania, które odbędzie się już 23 września – o godzinie 8:00. Do głosowania zakwalifikowało się 43 zadania – 10 projektów dużych (powyżej 500 tys. złotych do 2 mln złotych) i 33 projektów małych (nie mogą przekroczyć 500 tys. złotych).

Znamy listę projektów zakwalifikowanych do głosowania w Bytomskim Budżecie Obywatelskim

Pośród zgłoszonych 43 projektów znalazły się między innymi remonty dróg i chodników, budowa placów zabaw i parkingów, poprawa infrastruktury sportowej czy też ulepszenie terenów zielonych. Znajdziemy wśród nich też te, które związane są z organizacją wydarzeń i imprez kulturalnych oraz sportowych.

Głosowanie rusza 23 września

Głosowanie odbędzie się w formie elektronicznej poprzez specjalną stronę do głosowania udostępnioną za pośrednictwem strony bytomskiego magistratu. Dla tych, którzy chcą oddać swój głos, a nie mogą tego robić w domu – udostępnione będą w danych lokalizacjach w mieście.

Na zadanie z BBO mogą głosować tylko i wyłącznie mieszkańcy Bytomia, a każdy uprawniony do głosowania będzie miał tylko dwa głosy – dzięki czemu będzie można głosować na jeden lub dwa projekty:

  • jeden głos na projekty duże – (powyżej 500 tys. złotych do 2 mln złotych),
  • jeden głosy na projekty małe – (nie mogą przekroczyć 500 tys. złotych).

Głosowanie potrwa od 23 września do 7 października. Wyniki z kolei będą ogłoszone do 21 października. Wykaz projektów znajdziecie na stronie Urzędu Miasta w Bytomiu.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.