Aktualności

Zmodernizowany plac zabaw w Karbiu już gotowy

Zmodernizowany plac zabaw Karbiu w Parku Konopnickiej przy ulicy Konstytucji już jest gotowy. Odnowiono go w ramach projektu Teraz Karb.

Projekt Teraz Karb był realizowany w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Odnowiono plac zabaw znajdujący się w Parku Konopnickiej w Karbiu przy ulicy Konstytucji. Jest teraz ładniejszy, bezpieczniejszy i lepiej wyposażony.

Zmodernizowany plac zabaw w Karbiu już gotowy

W ramach prac wykonano demontaż starego ogrodzenia i części urządzeń do zabawy. Później odnowiono i zamontowano dziewięć nowych oraz certyfikowanych bezpiecznych sprzętów – zjeżdżalnia, huśtawki, karuzela – z których mogą korzystać już mali mieszkańcy dzielnicy Karb w Bytomiu. Na placu zabaw zamontowano nowe ogrodzenie oraz elementy małej architektury – kosze na śmieci i ławki. W ramach projektu Teraz Karb utworzono również wybieg dla psów ze specjalnymi koszami na psie nieczystości oraz jego teren ogrodzono. Inwestycja kosztował ponad 207 tysięcy złotych. Na projekt ten zagłosowano 2308 osób.

Co jeszcze znajdziemy w projekcie Teraz Karb?

W projekcie oprócz placu zabaw i psiego wybiegu, znajdziemy też park sensoryczny i siłownię pod chmurką. Park sensoryczny oddano już do użytku mieszkańcom dzielnicy, a zlokalizowano go przy ulicy Popiełuszki – przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. Aktualnie trwają przygotowania do przetargu, w który miasto wyłoni wykonawcę na siłownię pod chmurką.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.