Zmiana na stanowisku prezesa w PEC Sp. z o.o.
Aktualności

Zmiana na stanowisku prezesa w PEC Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. ma nowego prezesa. Został on wybrany jednomyślnie przez Radę Nadzorczą PEC Sp. z o.o.

Sławomir Kamiński został nowym prezesem bytomskiej spółki Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Wybrano go jednogłośne przez Radę Nadzorczą PEC Sp. z o.o. Zastąpił na tym stanowisku poprzedniego szefa spółki – Henryka Dolewkę, którego odwołano również decyzją Rady Nadzorczej.

Sławomir Kamiński nowym prezesem PEC Sp. z o.o.

Do tej pory nowy prezes spółki był wieloletnim pracownikiem PEC-u. Od 2015 roku pełnił funkcję kierownika Działu Technicznego, a od 2019 roku dyrektora ds. technicznych. Sławomir Kamiński ukończył Politechnikę Częstochowską na Wydziale Zarządzania. Jego specjalnościami po studiach to urządzenia sanitarne. Aktualnie studiuje podyplomowo (MBA) w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Spółka jest własnością dwóch miast: Bytomia – ma 75% udziałów w spółce oraz Radzionkowa, która ma 25% udziałów. Historia PEC-u sięga aż 1973 roku, gdzie powołano wtedy Miejskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze w Bytomiu. Tutaj należy podkreślić, że celem firmy jest dostarczanie ciepła dla celów ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewu wody użytkowej na obszarze tych dwóch gmin.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.