Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy?
AktualnościLifestyle

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy?

Wkrótce będzie zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy nastąpi przestawienie zegarków? Będziemy spali dłużej, czy może krócej?

Już w październiku będziemy przestawiać się ponownie z czasu letniego na zimowy. W jaki dzień października będziemy przestawiać wskazówki zegarka? Będziemy spali krócej, czy może dłużej? Co wiemy na temat zmian czasu?

Dlaczego zmieniamy czas z letniego na zimowy i odwrotnie?

Zegarki przestawiamy już od 1916 roku, a pierwszym państwem, które wprowadziło (czas letni) to do siebie były Niemcy. Później zmiany czasu zyskały na popularności w innych krajach Europy. Już 106 lat zmiany czasu towarzyszą nam w życiu codziennym. Dlaczego to wprowadzono? Chodziło głównie o oszczędność energii elektrycznej. Szczególnie było to istotne podczas wojny i kryzysu naftowego w latach 70. XX wieku.

W Unii Europejskiej czas letni zmieniamy w ostatnią niedzielę marca, a zimowy zaś w ostatnią niedzielę października.

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy?

Zegarki przestawimy lub przestawią się automatycznie 😉 w niektórych urządzeniach już w nocy z 29 na 30 października. No i dla tych co lubią sobie pospać to mamy dobrą informację. Będziecie spali o godzinę dłużej, bo o godzinie 3:00 nasze zegarki przestawiamy na 2:00.

Źródło informacji: TVS / RMF FM

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.