Zaczęto budowę miejsc parkingowych na osiedlu gen. Ziętka
Aktualności

Zaczęto budowę miejsc parkingowych na osiedlu Ziętka

Właśnie rozpoczęto budowę nowych miejsc parkingowych na osiedlu Ziętka w Bytomiu. To wszystko w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcom osiedla Ziętka na pewno będzie łatwiej parkować samochody – nowe miejsca postojowe właśnie zaczęły się budować. Wszystko w ramach wygranego projektu w Bytomskim Budżecie Obywatelskim. W którym miejscu osiedla powstanie parking?

Zaczęto budowę miejsc parkingowych na osiedlu Ziętka

Wykonawca ruszył pełną parą z budową miejsc parkingowych na osiedlu gen. Ziętka. Miejsca powstaną przy ulicy Hlonda, wzdłuż ogrodzenia Przedszkola Miejskiego nr 63. Część tej inwestycji polega na przeniesieniu chodnika wzdłuż ogrodzenia placówki, a od strony jezdni będą właśnie utworzone miejsca postojowe. Zieleń także zostanie nasadzona – drzew i krzewy.

Lepiej się też będą mieli mieszkańcy przy ulicy Szymały 115A. Tam w miejscu istniejącego zieleńca powstają miejsca parkingowe prostopadłe do jezdni. Nie martwcie się – zieleń nie zniknie całkowicie. W ramach inwestycji zostaną posadzone lipa drobnolistna, róża oraz miskant chiński.

Zaś jeśli chodzi o ulicę Hlonda – zaraz naprzeciw budynków z numerami 20-22 – zostanie przeniesiony chodnik od strony północnej pod istniejącą skarpę, a od strony jezdni utworzony będzie parking równoległy do jezdni.

Miejsc łącznie powstanie 43. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Drogowe Józef Pietryga. Koszt inwestycji to 520 tys. złotych i ma zostać zrealizowana w grudniu.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.