Wycinka drzew przy ulicy Reptowskiej w Bytomiu
Aktualności

Wycinka drzew przy ulicy Reptowskiej w Bytomiu

Aktualnie trwa wycinka drzew przy ulicy Reptowskiej 55-57 w jednej z umownych dzielnic Bytomia – Miechowicach. Zostanie ścięte 11 topoli, które są niestety w stanie obumarcia.

Obecnie trwa wycinka drzew przy ulicy Reptowskiej 55-57 w Miechowicach. Pod topór idzie aż 11 topoli, których stan fitosanitarny wskazuje na całkowicie obumarcie. Konieczność likwidacji drzew zagrażających bezpieczeństwo zgłosili bytomianie mieszkający przy miechowickiej ulicy.

Wycinka drzew przy ulicy Reptowskiej w Bytomiu

To ostatnia wycinka drzew w tym roku, którą przeprowadza Miejski Zarząd Dróg i Mostów. W ramach niej do 5 grudnia zgodnie z decyzjami administracyjnymi znikną drzewna z różnych części Bytomia. Wycinki przeprowadzono już w 29 lokalizacjach, a drzewa do usunięcia wskazywali głównie mieszkańcy miasta.

Drzewa, które jednostka miejska wycina są w większości chore, obumarłe lub stwarzające zagrożenie dla pieszych lub ruchu drogowego. O przeprowadzeniu oględzin tych drzew najczęściej apelują sami mieszkańcy widząc pochylone drzewa lub przypadki łamania gałęzi, lub przewracania się drzew w trakcie burz oraz silnego wiatru. Warto tutaj wspomnieć, że MZDiM opatrza te drzewa, która są przeznaczone do usunięcia – informacją o terminie planowanej wycinki.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.