Aktualności

Włamanie i rozbój na ulicy Piekarskiej. Recydywista ponownie za kratkami

W Bytomiu na ulicy Piekarskiej miało miejsce włamanie i rozbój na starszym mężczyźnie w naszym mieście. Czynu dokonał recydywista, który ponownie wylądował za kratkami.

Kilka dni temu doszło do włamania do mieszkania i rozboju na starszym mężczyźnie na ulicy Piekarskiej w Bytomiu. Jakby tego było jeszcze mało sprawca ukradł jego samochód. Sprawcą okazał się 27-letni mężczyzna, który dopiero wyszedł na wolność, a przestępstw dokonał na recydywie. Młody mężczyzna ponownie wylądował za kratkami. Nałożono na niego tymczasowy areszt i grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Włamanie i rozbój na ulicy Piekarskiej. Recydywista ponownie za kratkami

Do tego przestępstwa doszło kilka dni wcześniej na klatkę schodowej na ulicy Piekarskiej w Bytomiu. Tam wówczas nieznany sprawca zaatakował senior, który wracał do swojego domu. Sprawca włamał się do jego mieszkania i dodatkowo ukradł jego auto. Ukradł również 76-latkowi tysiąc złotych z jego emerytury. Starszemu panu całe szczęście się nic nie stało, a o całym zdarzeniu powiadomił mundurowych.

Sprawca miał wszystko przemyślane – najpierw włamując się do lokalu mieszkalnego uszkodził zamki w drzwiach, później dokonał rozboju na seniorze, a na samym końcu ukradł jego pojazd. Do samochodu dostał się za pomocą skradzionych kluczyków. Skradziony pojazd policjanci znaleźli kilka kamienic dalej, a samego sprawcę ustalili i zatrzymali.

Sprawcą okazał się 27-letni bytomianin, który dopiero wyszedł na wolność, a na swoim koncie już miał wiele przestępstw. Za nie już odbywał wyrok w więzieniu. Teraz ponownie trafi za kratki. Na wniosek prokuratora i śledczych – sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Źródło informacji: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.