Wielkie otwarcie „Widzimisie”
Aktualności

Wielkie otwarcie „Widzimisie”

To informacja, na który każdy w Bytomiu czekał. W Parku Miejskim nastąpi wielkie otwarcie upragnionej nowej-starej kawiarni „Widzimisie”.

To miejsce przez wiele, wiele lat czekało na nową działalności w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu. Na logo nowego miejsca pojawiają się dwa misie, co też będziemy mogli dojrzeć na rzeźbę w środku miejsca. „Widzimisie” zapowiadają swoje otwarcie już w Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca o godzinie 12:00.

Wielkie otwarcie „Widzimisie”

Na terenie dawnego ZOO w Bytomiu otwiera się ponownie miejsce gastronomiczne – „Widzimisie”. Otwarcie nastąpi 1 czerwca, o godzinie 12:00.

– Niezmiernie się cieszę, że już w środę będziemy mogli podzielić się z naszymi gośćmi tym, nad czym pracowaliśmy przez wiele miesięcy. Po latach nieobecności ten punkt wraca na gastronomiczną mapę Bytomia. To nasz mały wkład w to miasto, jego tkankę i kulturę spędzania wolnego czasu –  mówiła Alina Gacek, bytomianka, właścicielka restauracji Widzimisie.

To właśnie w tym miejscu niegdyś żyły niedźwiedzie brunatne, bo zagroda istniała jeszcze w parku, w latach 60. Młodsi bytomianie zapamiętali w tym miejscu sadzawkę, w której pływał sobie żółw i dawne niedźwiedzie groty, w których mogliśmy spróbować lodów i kupić napoje. Teraz w tym miejscu będzie mogli spróbować włoskiej kuchni i włoskich przysmaków.

Włoskie miejsce na mapie Bytomia

Za każdy razem gdy miasto rozmawia z nowymi właścicielami, Ci podkreślają swoje przywiązanie do Bytomia, ale także mówią o tym jak bardzo bliskie są im śródziemnomorskie klimaty. Nowi gospodarze tak jak Bytom, kochają również Włochy. Dlatego postanowili namiastkę Włoch pokazać mieszkańcom Bytomia. Będą dwie budki, a w jednej z nich na gości będzie czekać włoska kawa, lody i inne włoskie pyszności. Zaś w drugiej będziemy mogli skosztować włoskiej pizzy.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.