Wąskotorówka wraca na bytomskie tory
Aktualności

Wąskotorówka wraca na bytomskie tory

Po naprawie uszkodzonego torowiska, wąskotorówka powraca na bytomskie tory. Już w ten weekend ponownie będziemy mogli się przejechać do Tarnowskich Gór koleją.

Wąskotorówka wraca na bytomskie tory już w sobotę i niedzielę. Ponownie będziemy mogli wybrać się na wycieczkę do Tarnowskich Gór koleją wąskotorową. To dobry pomysł na weekend razem z rodziną. Poniżej znajdziecie rozkład jazdy wąskotorówki.

Wąskotorówka wraca na bytomskie tory

Podczas wiosennego okresu kolei będzie kursowała w każdą sobotę i niedzielę do końca maja. Odjechać do Tarnowskich Gór możemy ze stacji Bytom Wąskotorowy – tzw. 5 peron Dworca Kolejowego, a wejście jest od ulicy Zabrzańskiej.

Odjazd z Bytomia zaplanowano na takie godziny – 9:30, 13:30 i 16:30, a zaś z Tarnowskich Gór o godzinie 11:00 oraz 15:00.

Ważna informacji: Z przyczyn technicznych na odcinku Bytom Wąskotorowy – Bytom Karb Wąskotorowy, wagony będzie ciągnęła lokomotywa spalinowa. Tutaj warto wspomnieć, że wiosenny cykl wąskotorówki kursuje na trasie Bytom Wąskotorowy – Bytom Karb Wąskotorowy – Sucha Góra – Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra – Tarnowskie Góry.

Zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy

W sobotę i niedzielę będzie także możliwość zwiedzania zabytkowej stacji Bytom Karb Wąskotorowy z przewodnikiem o godzinie 12:00 i 16:00, z kolei zwiedzanie Izby Tradycji o 12:00 oraz 16:30. Podczas wycieczki poznamy historię wąskotorówek oraz zgromadzonych na stacji eksponatów. Ci których pasjonują koleje wąskotorowe będą mogli spróbować swoich sił podczas przejażdżki drezyną ręczną, zwiedzić nastawnię oraz Izbę Tradycji.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.