Warsztaty „Budowa domków dla bezdomnych kotów” w Bytomiu
AktualnościKultura

Warsztaty „Budowa domków dla bezdomnych kotów” w Bytomiu

Pałac w Miechowicach zaprasza na warsztaty „Budowa domków dla bezdomnych kotów”, które odbędą się w najbliższą sobotę.

Przed czas zimy, która dla każdego zwierzęcia bezdomnego i wolno żyjącego jest czasem trudnym. Dlatego Pałac w Miechowicach postanowił zorganizować warsztaty zatytułowane „Budowa domków dla bezdomnych kotów”, podczas których będziemy mogli nauczyć budować domki. Warsztaty odbędą się już w najbliższą sobotę – 22 stycznia, o godzinie 11:00.

Warsztaty „Budowa domków dla bezdomnych kotów” w Bytomiu

Dzięki tym zajęciom nauczymy się jak zbudować schronienie dla dzikich kotków oraz jak im przetrwać zimę. Domki są jedynym ratunkiem dla kotów, które nie mogą znaleźć schronienia na czas zimy.

– Podczas warsztatów nie tylko wspólnie zbudujemy kocie schronienia, ale dowiemy się, co powinien posiadać taki domek, jak go porządnie zabezpieczyć i gdzie najlepiej go ustawić – mówiła Jagoda Stuła, koordynatorka programowa Pałacu w Miechowicach.

Zajęcia z budowy domków poprowadzi Anna Frydel – nauczycielka z zawodu, wielbicielka kotów z zamiłowania. W ramach tego wydarzenie pani Anna opowie jak mądrze pomagać i z czym wiąże się niesienie pomocy dzikim kotom.

„Ma w tym duże doświadczenie, ponieważ zajmuje się wyłapywaniem kotów wolno żyjących na zabiegi kastracji i sterylizacji oraz chorych osobników w celu podjęcia ich leczenia. Anna Frydel działa  też jako szpitalny dom tymczasowy, koty przebywają u niej na czas leczenia, aby potem trafić do adopcji lub domu tymczasowego” – czytam na bytomskim magistracie.

Na warsztaty należy ze sobą zabrać koce lub polary, które zostaną użyte do budowy domków dla kotów. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 789 153 878 lub mailowo pod adresem [email protected]. Zajęcia przeznaczono dla rodziców z dziećmi powyżej 7. roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.