Bez kategoriiSport

W Bytomiu, w dzielnicy Rozbark rozpocznie się budowa boiska piłkarskiego.

1 lipca w Urzędzie Miejskim, prezydent miasta Bytomia Mariusz Wołosz podpisał umowę z firmą GretaSport. Firma postawi pełnowymiarowe boisko treningowe na terenie klubu piłkarskiego GKS Rozbark przy ul. Tuwima.

„- Jest to kolejny dowód na to, że mimo tego, że COVID-19 spowolnił nasze prace, to nas nie zatrzymał i konsekwentnie realizujemy zaplanowane wcześniej działania – powiedział prezydent.”

Klub GKS Rozbark wygrał konkurs w Budżecie Obywatelskim na budowę pełnometrażowego boiska. Projekt budowy w 2020 roku zdobył najwięcej głosów od mieszkańców – ok. 3500 głosów:

„W imieniu społeczności GKS Rozbark Bytom pragnę podziękować Panu Prezydentowi Mariuszowi Wołoszowi oraz władzom miasta za przywrócenie Budżetu Obywatelskiego Mieszkańcom Bytomia. To co było naszym niedoścignionym marzeniem od 2016 roku, kiedy przyszedłem do klubu, który był w likwidacji i nie było kompletnie nic teraz się ziści.
Marceli Kasprzycki wiceprezes GKS Rozbark”

Firma GretaSport wyłoży na boisku nawierzchnię trawiastą z tworzywa syntetycznego. Nawierzchnia ma posiadać certyfikat FIFA, który świadczy o najwyższej jakości płyty boiska. Powstaną bramki i boksy dla zawodników, ogrodzenie i piłkochwyty. Na terenie boiska GretaSport postawi chodniki, place i ogrodzenie. Zainstaluje też system odwodnienia boiska, oświetlenie i monitoring.

Według harmonogramu jest to inwestycja na blisko 4 mln zł, z czego 2 mln wyłożyło Ministerstwo Sportu. Realizacja budowy nowego boiska powinna zakończyć się pod koniec 2021 roku.

Wcześniej klubowi groziła likwidacja, pierwsza drużyna wycofała się z rozgrywek. Dlatego dzisiaj klub piłkarski GKS Rozbark stawia na rozwój:

„Chcemy złożyć kolejny wniosek w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym razem będzie to hala łukowa, czyli popularny „balon”. Mamy nadzieję, że mieszkańcy również poprą tę inicjatywę – mówił Marceli Kasprzycki.”

„Wszyscy dzisiaj jesteśmy szczęśliwi, że w końcu będziemy mogli bezpiecznie trenować. W naszej akademii jest 200 dzieciaków. Inwestujemy jako klub sporo pieniędzy, żeby nasze dzieci miały godne warunki do trenowania i nie zamierzamy odpuszczać. Do tegorocznego budżetu zgłosiliśmy pod ocenę mieszkańców miasta i naszej społeczności projekt budowy hali łukowej, czyli popularnego “balona” na naszym obiekcie, dzięki czemu staniemy się samowystarczalni. Tego typu hale stoją w Rudzie Śląskiej, Sosnowcu czy w Warszawie. Nasze dzieci nie są gorsze i też na takie warunki zasługują.
Marceli Kasprzycki wiceprezes GKS Rozbark.”

Źródło:

bytom.naszemiasto.pl / gksrozbark.pl

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Bez kategorii

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.