sylwester
AktualnościLifestyle

Sylwester 2021

Na ten dzień wyczekuje niejeden Polak – Sylwester. Ten dzień świętujemy zazwyczaj z przyjaciółmi, najbliższymi lub rodziną – z nimi bawimy się i witamy Nowy Rok.

Rok 2021 dobiega końca, a to właśnie dziś przypada ostatni dzień w roku i Sylwester. Na pewno wielu z was przypieczętuje ten dzień na różne sposoby, to z rodziną, to z przyjaciółmi lub po prostu – przed telewizorami i na spokojnie. Jakie są obchody? Co wiemy na ten temat?

Sylwester

Ten dzień także nazywany jest tłustą wigilią, a tak naprawdę wigilią Nowego Roku. 31 grudnia to imieniny także Sylwestra 😉, a w Kościele katolickim jest to jako wspomnienie liturgiczne papieża Sylwestra I.

W Sylwestra świętujemy koniec starego roku i witamy nowy rok dosyć hucznie. To czas wystrzałowych zabaw i balów, toastów, sztucznych ogni, petard lub pokazów laserowych.

Obchody święta

Święto to narodziło się dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Na samym początku obchodzono je tylko w najbogatszych warstwach społecznych, później stopniowo zwyczaj przedostawał się do życia uboższych ludzi. Początek XX wieku zwiastował pojawienie się lokalnych tradycji przeżywania nocy sylwestrowych. Dobrym przykładem jest Dania, gdzie zeskakiwano z krzesła o północy, zaś w Hiszpanii od 1909 wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono. W wielu krajach, tak samo jak w Polsce – tradycyjnym trunkiem jest wtedy szampan.

Redakcja życzy Wam udanej imprezy sylwestrowej!

Źródło informacji: Wikipedia

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
-1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.