Święto Niepodległości w Bytomiu
Aktualności

Święto Niepodległości w Bytomiu

Już w przyszłym tygodniu w piątek – 11 listopada odbędzie się Narodowe Święto Niepodległości w Bytomiu. Co przygotowano w ramach obchodów?

Organizatorem wydarzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście jest Miasto Bytom oraz Bytomskie Centrum Kultury – Becek. Obchody odbędą się od 10 do 13 listopada. Przygotowano między innymi koncert, turniej piłki wodnej lub bieg niepodległości.

Święto Niepodległości w Bytomiu

10 listopada – czwartek

W ten dzień odbędzie się koncert „Niepodległa” w Bytomskim Centrum Kultury. W programie koncertu zaplanowano polskie tańce narodowe oraz tańce salonowe XVIII i XIX wieku. Podczas tego wydarzenia mają zostać wręczone Medale Miasta Bytomia. Start o godzinie 17:00, a impreza jest biletowana – 10 złotych normalny i ulgowy 5 złotych. Bilety są do nabycia w Beceku.

11 listopada – piątek

O godzinie 11:30 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą „Solidarności” przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu. Zaś o godzinie 12:00 w kościele pw. Św. Jacka przy ulicy Matejki będzie miała miejsce msza święta za Ojczyznę, po której (około godziny 13:00) pod pomnikiem Wolności przy ulicy Piłsudskiego odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta, w wojskowej asyście honorowego 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu, pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości i mieszkańców.

Tego dnia odbędzie się także Bieg Niepodległości o godzinie 11:00. O tej godzinie odśpiewamy wspólnie hymn polski, czyli „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Trasa wydarzenia pobiegnie przez alejki Parku Miejskiego w Bytomiu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miechowicka Grupa Biegowa, BTM Runners i Stowarzyszenie MyBytomianie.

11 – 13 listopada

W tych dniach odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Wodnej o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia. Będzie miał on miejsce od 11 do 13 listopada na Pływalni Krytej przy ulicy Parkowej 1 w Bytomiu.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.