Ruszyła sprzedaż biletów na wrześniowy mecz Artyści kontra TVN24
AktualnościSport

Ruszyła sprzedaż biletów na wrześniowy mecz Artyści kontra TVN24

Już we wrześniu na bytomskim lodowisku ponownie rozegra się mecz Artyści kontra TVN24. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów-cegiełek na to sportowe wydarzenie.

Już 24 września, o godzinie 17:00 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów rozegra się mecz charytatywny Artyści kontra TVN24. Dziś – 2 września o godzinie 10:00 ruszyła sprzedaż biletów-cegiełek, a możemy je kupić na stronie kupbilecik.pl. Mała rada od nas – trzeba pośpieszyć się z zakupem biletów, bo w zeszłym roku rozeszły się jak świeże bułeczki 😉.

Ruszyła sprzedaż biletów na wrześniowy mecz Artyści kontra TVN24

Podczas meczu Hokejowej Reprezentacji Artystów Polski kontra drużyna z TVN24 na tafli zobaczymy między innymi: Mariusza Czerkawskiego, Ewelinę Lisowską i Romana Polko. Zagra też prezydent naszego miasta – Mariusz Wołosz. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie 10-letniego Kuby Goniwiechy, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka – nazywaną dziecięcym Alzheimerem. Bilety-cegiełki kosztują 30 złotych i są dostępne na portalu kupbilecik.pl.

– Cieszy nas, że znowu wracamy do Bytomia. W poprzednim roku mecz zakończył się sukcesem, bo zebraliśmy pieniądze na rehabilitację bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego, spotkanie obserwował komplet widzów i pokazaliśmy razem z drużyną TVN dobry hokej. To wydarzenie było także promocją tej pięknej dyscypliny sportu i wyjątkowego miejsca na mapie polskiego hokeja, jakim jest bytomskie lodowisko – zaznaczył Mariusz Gabrek, prezes Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Ruszyła sprzedaż biletów na wrześniowy mecz Artyści kontra TVN24

W zeszłym roku w drużynie Artystów był prezydent Bytomia – Mariusz Wołosz. Prezydent świetnie radził sobie na lodowisku podczas meczu.

– Znowu wyjdę na lód. Podczas meczu wszyscy, zarówno my, zawodnicy, jak i widzowie, będziemy się dobrze bawić, ale najważniejsze, że wesprzemy szczytny cel, czyli leczenie młodego, dziesięcioletniego bytomianina – zaznaczył Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Pomoc dla Kuby Goniwiechy

10-latek cierpi na chorobę Niemanna-Picka, która jest nazywana dziecięcym Alzheimerem. Kuba urodził się 10 października 2011 roku jako zdrowy chłopiec. Przez pierwsze trzy lata swojego życia rozwijał się prawidłowo i jako samodzielny trzylatek poszedł do przedszkola. Wtedy jego rozwój się zatrzymał.

– Mijały lata, pojawiały się nowe objawy, padały kolejne diagnozy. W końcu padła ta ostateczna – choroba genetyczna metaboliczna Niemanna-Picka typ C, choroba śmiertelna i nieuleczalna – wspominała Anita Goniwiecha, mama Kuby.

Dzisiaj chłopiec nie jest już samodzielny. Dwa razy w tygodniu ma rehabilitację, która w jego chorobie jest konieczna. W Polsce jest lek, który może zatrzymać postęp choroby, jednak koszt miesięcznego leczenia 10-letniego chłopca to około 12 tysięcy złotych.

– Zebranie zauważalnej części kwoty potrzebnej na roczną kurację i podniesienie społecznej świadomości istnienia choroby określanej mianem dziecięcego Alzheimera to dwa główne cele meczu. Zeszłoroczne spotkanie zakończyło się wynikiem 7:7, ponownie liczymy także na grad bramek i wspaniałe hokejowe emocje – mówił Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA, której podopiecznym jest Kuba Goniwiecha.

– W Bytomiu czeka nas kolejne hokejowe święto. W  klubie stawiamy na rozwój młodych zawodników, w tym roku Polonia zdobyła mistrzostwo Polski juniorów. Jesteśmy też wrażliwi na pomoc innym, dlatego cieszę się, że możemy wziąć udział w organizacji meczu charytatywnego – mówił Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o.

Przynieś maskotki na mecz charytatywny

Podobnie jak w 2021 roku – ważne są maskotki. Organizatorzy proszą o przyniesienie na Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów maskotek.

– Tym razem o maskotki poprosiła Fundacja Centrum Polsko-Ukraińskie, opiekująca się uchodźcami ukraińskimi w naszym kraju. Będzie można je wrzucić na taflę po meczu. Zawodnicy zbiorą pluszaki i wspólnie przekażemy je przedstawicielom organizacji – mówił Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i inicjator zbiórki.

Sponsorzy

Firma HH Poland na czele z jej prezesem Pawłem Kobylińskim jest jednym ze sponsorów meczu. HH Poland produkuje i dystrybuuje zabawki. Drugi sponsorem jest firma Koksownia Bytom – jeden z największym pracodawców w naszym mieście. Podczas wydarzenia będziemy mogli zrobić sobie zdjęcie z maskotką firmy – Super Koksem lub na chwilę wcielić się w super bohatera.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.