Rewitalizacja ulicy Dworcowej trwa w najlepsze. Jakie prace już zrealizowano?
Aktualności

Rewitalizacja ulicy Dworcowej trwa w najlepsze. Jakie prace już zrealizowano?

Rewitalizacja ulicy Dworcowej w Bytomiu idzie pełną parą. Pytanie brzmi: Jakie prace już zrealizowano? Co będzie następne?

Modernizacja ulicy Dworcowej to jedna z najbardziej istotnych inwestycji w Bytomiu. Zgodnie z harmonogramem prac za które odpowiada firma wyłoniona w drodze przetargu, czyli HUCZ Sp. z o.o. na odcinku od placu Wolskiego do ulicy Moniuszki kończy właśnie prace związane z budową wodociągów. Dzięki takiemu postępowi robót już w przyszłym tygodniu mają zacząć się prace mające na celu przyłączenie sieci do nowego wodociągu. Aktualnie cały czas trwają prace energetyczne oraz roboty związane z kanalizacją deszczową, które mają zakończyć się do połowy lutego.

– Mimo zmiennych warunków atmosferycznych prace realizowane na ulicy Dworcowej są wykonywane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem. Prowadzone prace wodno-kanalizacyjne wiążą się z zaleganiem błota, dlatego w miejscach, gdzie poruszają się piesi, zamiatarki na bieżąco oczyszczają teren. Tak, by zminimalizować niedogodności spowodowane realizowanymi robotami drogowymi – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Rewitalizacja ulicy Dworcowej trwa w najlepsze. Jakie prace zaplanowano na lutym?

  • Od drugiej połowy lutego wykonawca planuje zacząć prace związane z wykonaniem konstrukcji nawierzchni na odcinku od placu Wolskiego do wysokości budynku przy ulicy Dworcowej 33. Pomimo prac – ruch pieszy nadal będzie utrzymany.
  • Na koniec lutego zaplanowano rozpoczęcie prac związanych z wykonaniem konstrukcji nawierzchni na jednym z pododcinków między placem Wolskiego, a ulicą Moniuszki. Na ulicy Dworcowej będą występowały utrudnienia związane z dojazdami do budynków z powodu prowadzonych wykopów.
  • W połowie lutego – zgodnie z harmonogramem (14 lutego) – wykonawca zacznie prace na sieci wodno-kanalizacyjnej oraz związane z budową kanału teletechnicznego na odcinku od Centrum Handlowego Agora do ulicy Moniuszki.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.