Puchar Polski w Dogtrekkingu w Parku Śląskim
Aktualności

Puchar Polski w Dogtrekkingu w Parku Śląskim

To już trzecie zawody o Puchar Polski w Dogtrekkingu, które odbędą się w najbliższy weekend w Parku Śląskim w Chorzowie.

Ta edycja zawodów nieco różni się od poprzednich, ale to za chwilę wam opowiemy. Natomiast warto przybliżyć wam datę zawodów – 11 czerwca. To właśnie odbędą się trzecie w tym sezonie zawody Dogtrekkingu o Puchar Polski. Sport dedykowany jest zarówno dla profesjonalistów, amatorów, jak i całych rodzi.

Czerwcowy Dogtrekking dla profesjonalistów, amatorów i całych rodzin

Tak jak wspomnieliśmy, ta edycja różni się nieco od poprzednich dwóch. Tym razem będziemy startować w Parku Śląskim o godzinie 20:00, czyli będą się odbywały po zmroku. Dla amatorów biegów i marszów z pieskami przygotowano dwie trasy wyznaczone parkowymi alejami oraz ścieżkami. Wydarzenie wspiera Województwo Śląskie.

Czym jest Dogtrekking?

To marsz lub bieg z psem elementami imprez na orientację lub wędrówka górska z waszym czworonogiem. Dogtrekking zalicza się do sportów kynologicznych – to forma spędzenia czasu z naszym pupilem, które są oparte na pracy bez przymusu i sprawiają radość zarówno nam, jak i psu.

Tutaj nie trzeba być zawodowcem, aby wziąć udział w tej imprezie sportowej. Dogtrekking łączy ludzi, a przede wszystkim można spędzić czas w niesamowitej atmosferze i po prostu aktywnie.

Jak będą wyglądały zawody?

Same zawody polegają na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z dwóch tras w oparciu o mapę turystyczną. Trasy będą miały po 5 i 12 kilometrów. Organizatorzy przed startem biegu objaśniają szczegółowo trasę i punkty kontrolnej, do których musimy dotrzeć. W tych imprezach zazwyczaj większą połowę stanowią rodziny, które startują ze swoim pupilem. Co istotne, to do tego turniej może wystartować każdy z czworonogiem. W trakcie zawodów odbędą się otwarte warsztaty z weterynarzem, gdzie będziemy mogli nauczyć się między innymi jak udzielić pierwszej pomocy psu.

– Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25 km (niedostępną w Parku) trasę w około 2,5 godziny jak i rodziny, które najczęściej wybierają krótszą trasę oraz traktują udział czysto rekreacyjnie. Zabawa została tak skonstruowana, aby każdy właściciel psa znalazł tutaj miejsce dla siebie – mówił dyrektor zawodów Paweł Bonk.

Program Pucharu Polski w Dogtrekkingu – Park Śląski

Start, biuro oraz meta znajdzie się na Polach Marsowych naprzeciwko Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

  • 18.00 – 19.30 – odbiór pakietów startowych, odprawa weterynaryjna
  • 19.45 – wydawanie map, odprawa techniczna
  • 20.00 – START
  • 22.30 – warsztaty z lekarzem weterynarii
  • 23.00 – dekoracja

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dogtrekking.com.pl.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.