Przekazano pieniądze z meczu charytatywnego na rehabilitację Kuby Goniwiechy
AktualnościSport

Przekazano pieniądze z meczu charytatywnego na rehabilitację Kuby Goniwiechy

Dziś – 13 października przekazano pieniądze z meczy charytatywnego Artyści kontra TVN24 na rehabilitację Kuby Goniwiechy.

We wrześniu odbył się kolejny mecz charytatywny Artyści kontra TVN24. Środki z zakupu biletów-cegiełek miały zostać przekazane na leczenie i rehabilitację Kuby Goniwiechy. Dziś – 13 października nastąpiło uroczyste wręczenie 30 tysięcy złotych młodemu bytomianinowi i jego rodzicom.

Przekazano pieniądze z meczu charytatywnego na rehabilitację Kuby Goniwiechy

24 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów po raz kolejny odbył się mecz charytatywny Artyści kontra TVN24. To spotkanie przeszło do historii. Zostały po nim sportowe emocje oraz dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek. Cały dochód z biletów-cegiełek został przekazany na leczenie i rehabilitację Kuby Goniwiechy. Młody bytomianin toczy nierówną walkę z chorobą Niemanna-Picka – zwaną dziecięcym Alzheimerem. Dziś – 13 października 10-letni chłopak otrzymał czek 30 tysięcy złotych. Czek pieniężny Kubie i jego rodzicom wręczył przedstawiciel Fundacji Petralana wraz z Mariuszem Gabrkiem – prezesem Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

– Zebraliśmy o 10 tys. zł więcej, porównując z poprzednim rokiem, kiedy podczas meczu charytatywnego zbieraliśmy pieniądze na leczenie bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego. Celem meczu było również podniesienie społecznej świadomości istnienia choroby określanej mianem dziecięcego Alzheimera – zaznaczył Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA, której podopiecznym jest Kuba Goniwiecha.

– Dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane w mecz i wsparły zbiórkę. Kuba regularnie przechodzi rehabilitację, która sporo kosztuje – mówiła Anita Goniwiecha, mama Kuby.

Pluszaki dla Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie

Po meczu, widzowie rzucili na lodowisko maskotki i wyrzucili je na taflę lodowiska.

– Na bytomian zawsze możemy liczyć, bo podobnie jak przed rokiem, przynieśli setki maskotek. Po meczu zebraliśmy jedenaście worków pluszaków, które następnie zostały wyprane oraz przewiezione do Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie, opiekującej się uchodźcami ukraińskimi w naszym kraju – mówił Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i inicjator zbiórki

– Część maskotek trafiła już do polskich i ukraińskich sierot, pozostałe zostaną przewiezione do dzieci, które mieszkają w Kijowie – dodał Mariusz Gabrek, prezes Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.